Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Królowa Śniegu gościła w Kobylej Górze

Królowa Śniegu gościła w Kobylej Górze

28.05.2015r w Kobylogórskim Ośrodku Kultury powiało przez chwilę chłodem, a wnętrza przypominały Krainę Lodu. To za sprawą tamtejszych gimnazjalistów, którzy już po raz szósty zaprosili swoich młodszych kolegów z Przedszkola w Kobylej Górze, Parzynowie i Mąkoszycach na spektakl teatralny.
Tym razem na deskach sceny zagościła Królowa Śniegu, bohaterka znanej bajki H. Ch. Andersena, która podstępem zwabiła Kaja do swego królestwa i więziła biednego chłopca, odbierając mu pamięć, wrażliwość i umiejętność obdarowywania innych uczuciem miłości. Na szczęście Gerda, jego przyjaciółka, pospieszyła mu z pomocą i wędrując przez różne krainy, wybawiła go z opresji; oczywiście nie bez udziału dzielnych Przedszkolaków, które wskazały jej drogę i pomogły odnaleźć ukochanego Kaja. Dzięki nim wszystko skończyło się szczęśliwie, zła władczyni okazała się dobrą wróżką, na którą zły czarownik rzucił urok i zamroził jej serce, a Gerda odnalazła ukochanego Kaja.
W rolę wyniosłej Królowej Śniegu wcieliła się Teresa Hazubska, a roztropną Gerdę zagrała urocza Daria Mądra. Postać Kaja przypadła rezolutnemu Arkadiuszowi Światczakowi, który na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Patrycja Majtas i Klaudia Możdżanowska wystapiły jako mieszkanki cudownego ogrodu, do którego zawitała zabłąkana Gerda. Natalia Nowak z delikatnej księżniczki, przy której boku grał uroczy Szymon Krzywiński, przeobraziła się w prawdziwego herszta rozbójników, który potrafi rozmawiać nawet z gołębiem- granym przez Remigiusza Wiorka. Kacper Kowalek posłusznie ciągnął sanie Królowej Śniegu i błyskawicznie zmieniał dekoracje, a Adam Mikołajczyk zajął się oprawą muzyczną. Nad całością czuwała p. Aneta Marczak-Bieda.
Aktorzy z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze włożyli w to przedstawienie wiele serca, dlatego gromkie brawa wdzięcznej publiczności bardzo ich ucieszyły. Słów uznania nie szczędził im również wójt Gminy Kobyla Góra, p. Wiesław Berski, który mimo licznych obowiązków, znalazł czas, by obejrzeć poczynania gimnazjalistów. Dumy ze swoich podopiecznych nie kryła również pani dyrektor Ewa Kubiak, która zawsze wspiera wszystkie przedsięwzięcia braci gimnazjalnej.
To miłe, że młodzież znajduje wspólny język z młodszymi kolegami. Dla jednych i drugich to wspaniała zabawa i możliwość integracji. W tej sytuacji aż cisną się na usta słowa piosenki Agnieszki Osieckiej:,, Jak dobrze mieć sąsiada…”, dla którego w przyszłym roku gimnazjaliści znów planują przygotować przedstawienie.

A.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl