Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / XI Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny

XI Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny

Ekstrapodróż z Ambrożym Gżegżółką

Stało się już tradycją, że kiedy za oknem piękna pogoda, a powietrze jest przepełnione wonią kwiatów, do Gimnazjum im. Powstańców Wilkopolskich w Kobylej Górze przybywają mistrzowie ortografii z okolicznych gimnazjów, by zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem w tej niezwykłej dziedzinie, biorąc udział w XI Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym.

Tym razem autorka dyktanda, A. Marczak-Bieda, zabrała uczestników konkursu w ekstrapodróż z Ambrożym Gżegżółką. Tęgie głowy przemierzały z bohaterem Czarny Ląd, podziwiały twardolistne lasy, gdzieniegdzie przeplatane gęstwiną namorzynowych zarośli i słuchały nawołujące się turaki.

Komisja, w skład której weszli opiekunowie uczestników pod przewodnictwem niezastąpionej p. Anny Stawickiej, emerytowanej nauczycielki języka polskiego i pomysłodawczyni konkursu, wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajął: Kacper Kiereta z Gimnazjum Nr 2 w Ostrzeszowie

II miejsce przypadło: Hannie Stempniewicz z Gimnazjum Nr 1 w Ostrzeszowie

III miejsce zajęła: Julia Idzikowska z Gimnazjum w Kraszewicach

Wyróżniono: Aleksandrę Gierosz z Gimnazjum w Kraszewicach

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie wręczyła p. dyrektor Ewa Kubiak, która gratulowała zwycięzcom oraz dziękowała wszystkim, którzy zadbali o prawidłowy przebieg konkursu.

Miła atmosfera i zainteresowanie konkursem motywują organizatorów do przygotowania kolejnego dyktanda, z którym uczniowie będę się zmagać już w przyszłym roku szkolnym. Gimnazjaliści z Kobylej Góry już zabierają się do pracy i biorą udział w akcji Zaprzyjaźnij się z gżegżółką, która ma na celu utrwalenie zasad ortograficznych oraz pisowni wyrazów, które sprawiają niektórym trudność. Jak widać –na wakacyjny wypoczynek jeszcze nie przyszedł czas.

A.M.

 

zzz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl