Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Niech się mury pną do góry! – zdjęcia z wmurowania kamienia węgielnego w Mąkoszycach

Niech się mury pną do góry! – zdjęcia z wmurowania kamienia węgielnego w Mąkoszycach

Sobotnie popołudnie, 27 czerwca, było wyjątkowe nie tylko dla mieszkańców Mąkoszyc, ale i całej gminy Kobyla Góra. Pod przyszły żłobek wmurowano kamień węgielny. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku w grudniu.

Uroczystości towarzyszyło zakończenie roku przedszkolnego i to była pierwsza część imprezy, podczas której dzieci otrzymały dyplomy i upominki z rąk senator RP Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Andżeliki Możdżanowskiej. Wcześniej miały miejsce występy artystyczne przedszkolaków. Rodzice i przybyli gości mogli zobaczyć, czego maluchy się nauczyły w ciągu minionego roku szkolnego. – Minął kolejny rok i przepełnia mnie duma, kiedy widzę jak nasze przedszkolaki rosną, pięknie się rozwijają, uczą nowych rzeczy, nawiązują pierwsze przyjaźnie. Dzięki staraniom nauczycieli i personelu dzieci czują się bezpieczne i kochane – mówiła dyrektor placówki Edyta Szajdak-Kita.
Drugą część uroczystości stanowiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę gminnego żłobka w Mąkoszycach i ta część odbyła się już przy placu budowy, gdzie przez wójta Wiesława Berskiego został odczytany akt erekcyjny. Przypomnijmy, prace ruszyły pełną parą 18 czerwca, już widać fundamenty i zarysy nowej placówki, a 1 grudnia tego roku pierwsze dzieci przekroczą próg żłobka, który przystosowany będzie na 50 pociech. Zrealizowanie przedsięwzięcia jest możliwe dzięki programowi ,,Maluch” ogłoszonemu przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Dyrektor przedszkola w szczególności dziękowała przewodniczącej Rady Rodziców Ilonie Bochyńskiej. Podziękowania skierowane były również w stronę władz samorządowych gminy i powiatu, a także dla senator Możdżanowskiej.
Po podpisaniu aktu erekcyjnego przez wszystkich zaproszonych gości oraz uzupełnieniu kapsuły czasu dokumentami, prezentami i rysunkami dzieci, proboszcz tamtejszej parafii ks. Tomasz Szymkowiak poświecił kamień węgielny. Na koniec pozostaje zacytować słowa starosty Lecha Janickiego i przewodniczącego Rady Gminy Kobyla Góra Andrzeja Jakóbczaka: – Niech się mury pną do góry!
MaG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl