Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Na wakacje zamiast do Rabki jedź nad Zalew!

Na wakacje zamiast do Rabki jedź nad Zalew!

Mało kto wie, że w Kobylej Górze panuje bioklimat porównywalny z tym, który jest w Rabce. Potwierdziły to badania robione jeszcze w latach 90.

Od najdawniejszych czasów człowiek obserwował otaczające go środowisko atmosferyczne, poszukiwał zależności między zmianami, które w nim zachodzą, a stanem swego zdrowia i samopoczucia. Korzystny bioklimat bardzo ważny jest w dziedzinie medycyny. W miejscach, gdzie występuje odpowiednie nasłonecznienie, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne funkcjonują uzdrowiska, tak jak właśnie w Rabce Zdrój.

Jeszcze w latach 90. przeprowadzono w Kobylej Górze badania, które udowodniły, że ta miejscowość ma taki sam bioklimat jaki obserwuje się w Rabce. Wcześniejsi włodarze wrzucili wyniki tych badań w ciemny kąt, nie robiąc z nich użytku, dopiero obecny wójt Wiesław Berski „odkurzył” dokument i chce, aby taka informacja przyciągała do Kobylej Góry turystów.

Między innymi w celu rozpowszechnienia tej informacji do Kobylej Góry zawitała telewizja Poznań. W programie „Teleskop” pojawił się materiał zachęcający Wielkopolan do wypoczynku w Kobylej Górze.
RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl