Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / W rytmach disco polo przy Chałupie

W rytmach disco polo przy Chałupie

16 sierpnia w Kobylej Górze odbył się „I Piknik Disco Polo przy Chałupie”. Na scenie zobaczyliśmy gwiazdy disco polo – zespół Milano, a także zespół S.O.S., wykonujący covery legendarnej grupy Abba. Imprezę poprowadził uwielbiany przez kobylogórską publiczność, Sławek Janelt.

Imprezę rozpoczęły rozgrywki turnieju piłki plażowej o Puchar Wójta Kobylej Góry, w którym trzy zwycięskie drużyny wygrywały bony do wykorzystania w „Drewnianej Chałupie” i agroturystyce Henryka Musiały. Zwycięzcą turnieju okazał się team: Kamila Panka i Pawła Czaprowskiego.

Kolejne miejsca zdobyli:

II – Rafał Banda i Sebastian Dembny

III – Adam Kasperkiewicz i Mateusz Tyc

Od godziny 15 stery prowadzenia imprezy przejął w swoje ręce konferansjer Sławek Janelt znany z prowadzenia imprez w Kobylej Górze. Najpierw do zabawy zaprosił dzieci. Milusińscy zmagali się w konkurencjach takich jak twister czy przeciąganie latającego dywanu. Na wszystkich biorących udział w zabawach czekały nagrody.

Następnie na scenie stanął trener załogi kickboxingu „Poprawa Team” Jerzy Radomski, który na piknik przybył ze swoimi podopiecznymi. Kickbokserzy: Kamil Rogala (rocznik: 90), Kornel Kosmala (rocznik: 96) oraz Mikołaj Fluder (rocznik 97) zaprezentowali ciosy stosowane w tej sztuce walki. Wyczyny kickbokserów komentował Tomasz Gruszczyński – mieszkaniec gm. Kobyla Góra, który jest nie tylko aktywnym uczestnikiem kickboxingu, ale przede wszystkim gorącym zwolennikiem tego sportu.

Kolejną atrakcją pikniku był pokaz mistrza świata w żonglerce piłkarskiej prowadzony przez spikera drużyny „Śląsk Wrocław”, Andrzeja Gliniaka. Żonglowanie piłką przyciągnęło sporo obserwatorów, których przybywało z godziny na godzinę, aż do szczytowego momentu – koncertów: zespołu S.O.S. wykonującego covery Abby oraz zespołu disco polo Milano.

Grupa muzyczna S.O.S. znana jest już poniekąd kobylogórskiej publiczności, ponieważ zespół ten występował przed laty na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą organizował obecny wójt Wiesław Berski. Panie z zespołu śpiewając najbardziej znane utwory Abby pociągnęły za sobą publiczność, która rytmiczne przytupywała nóżkami w takt znanych przebojów.

Na ostatnią chwilę dotarły wyczekiwane gwiazdy disco polo – zespół Milano. Z niesmakiem publiczności spotkała się próba Milano przed koncertem, która przeciągała się z racji wadliwości sprzętu przywiezionego przez muzyków. W końcu, gdy popłynęły pierwsze dźwięki muzyki disco polo, zgromadzeni mogli pobawić się przy znanych dźwiękach i zapomnieć o feralnej i nieco nieudanej próbie.

Organizatorami „I Pikniku Disco Polo przy Chałupie” był właściciel restauracji „Drewniana Chałupa Adam Nasiadek. Jak zawsze finansowo imprezę w dużym stopniu wsparli także Państwo Beata i Zdzisław Poprawa, a nad wszystkim czuwał wójt Wiesław Berski. Swoje wsparcie i usługi agroturystyczne zaoferował także Henryk Musiała.

Jak zapowiada Adam Nasiadek, to pierwsza impreza tego typu przy „Drewnianej chałupie”, ale na pewno nie ostania. II Pikniku Disco Polo możemy spodziewać się za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl