Strona główna / Parafie / św. Jadwigii Śląskiej / “Życie parafii” – Kościół w Kobylej Górze
hh

“Życie parafii” – Kościół w Kobylej Górze

Parafia kobylogórska jest jedną z czterech parafii rzymskokatolickich, jakie znajdują się na terenie gminy Kobyla Góra i jest w całości położona na jej obszarze zajmując niemal połowę jej powierzchni. W skład parafii wchodzi osiem miejscowości spośród 14 należących do gminy. Są to następujące wsie: Bierzów, Ignaców, Kobyla Góra, Kuźnica Myślniewska, Ligota, część wsi Mostki, Myślniew, i część wsi Zmyślona Ligocka. Na obszarze tym mieszka 3268 parafian.

W parafii działają organizacje religijne, w których wierni mogą wspólnie modlić się oraz pogłębiać i rozwijać swoją duchowość. Należą do nich: Bractwo Przemienienia Pańskiego przy kościele parafialnym, którego początki sięgają lat dwudziestych xix w., Bractwo św. Jana Nepomucena przy kościele filialnym w Myślniewie, najstarsze informacje o nim pochodzą z 1733 r., oraz żywy różaniec ojców, matek, dziewcząt i chłopców. Działają też świeckie organizacje religijne. W 1993 r. powstał i działa dotąd nieprzerwanie ruch Odnowy w Duchu Świętym, który zajmuje się organizacją spotkań modlitewnych, podczas których członkowie przede wszystkim starają się poszukiwać Boga w otaczającym ich życiu oraz dążyć nieustannie do odnowy wiary. Grupa ta liczy 13 osób i od samego początku znajduje oparcie w osobie proboszcza ks. Jana Matysiaka. Od 2003 działa Parafialny Oddział Akcji Katolickiej liczący obecnie 11 osób. Spotkania tej grupy odbywają się raz w miesiącu. Akcja Katolicka zajmuje się organizacją pielgrzymek i wyjazdów formacyjnych, prowadzi pierwszoczwartkowe modlitwy za rodzinę oraz rozważania dotyczące nauczania papieża Jana Pawła II, przeprowadziła akcję Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ponadto członkowie włączają się w uroczystości parafialne. W lutym 2007 r. zawiązał się Parafialny Komitet Obchodów dwustulecia kościoła.

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl