Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Międzynarodowy turniej tańca w Kobylej Górze za nami

Międzynarodowy turniej tańca w Kobylej Górze za nami

Na parkiet sypały się cekiny, a w powietrzu wirowały tiule. Przez całą sobotę – 3 października, na parkiecie Gimnazjum w Kobylej Górze mogliśmy oglądać potyczki blisko 150 par tancerzy tańca towarzyskiego z całego kraju, a także z zagranicy. Wirowały dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Pary z Polski i Europy Wschodniej rywalizowały w czterech kategoriach: Premium A, Premium B, Premium C oraz Grand Prix Polski Seniorów. Pochodzący z naszego powiatu Magdalena i Mateusz Mocek zdobyli 4. miejsce w najwyższej klasie tanecznej Polski. Mateusz Mocek był także jednym z głównych organizatorów. – Stwierdzam, że dzisiejszy turniej „Poprawa Cup” jest najlepszą imprezą, którą do tej pory zorganizowaliśmy – podsumował Mocek. – Przyjechały najlepsze pary z Polski. Zaproszenie na poprowadzenie imprezy przyjęła też gwiazda popularnego programu telewizyjnego „Tańca z Gwiazdami” Ivona Pavlović. To duże wyróżnienie, ponieważ pani Ivona prowadzi tylko najważniejsze imprezy taneczne w Polsce.

Zmagania par na bardzo wysokim poziomie dopełniały występy: dziewczyn ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kobylej Górze oraz finalistki programu „You can dance” Sary Janickiej.

Mecenasami imprezy już po raz drugi byli państwo Beata i Zdzisław Poprawa. To dzięki ich staraniom i pomocy, w Kobylej Górze odbywają się imprezy taneczne już nie tylko rangi narodowej, ale i międzynarodowej. Dzięki temu nasz powiat jest zauważony w środowisku tanecznym całego kraju.

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego oraz Grand Prix Polski 2015 „Poprawa Cup”za nami. Zostaje gratulować parom, które znalazły się na podium, dziękować mecenasom i organizatorom imprezy za wsparcie oraz wyczekiwać kolejnego turnieju tańca w Kobylej Górze, który odbędzie się za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl