Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Dzień Gimnazjum w Kobylej Górze

Dzień Gimnazjum w Kobylej Górze

Choć na dworze plucha, a słoneczne dni stały się już tylko wspomnieniem, w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze ciepło, radość i magia królowały 14 października 2015r. Wszyscy wiemy, że od lat w tym czasie obchodzi się Dzień Edukacji Narodowej, a w tamtejszej szkole również Dzień Gimnazjum, w którym młodsza brać zostaje włączona do honorowego grona gimnazjalistów.

Zanim tak się stało, pierwszoklasiści musieli zdać nie lada trudny egzamin z topografii szkoły i odpowiedzieć na pytania typu: ile schodów prowadzi do sali nr 34, co znajduje się za drzwiami nr 5. Jedną z konkurencji było również rozpoznanie na zdjęciach z lat dzieciństwa swojego wychowawcy oraz innych pracowników szkoły. Było wiele śmiechu i zabawy, a wszyscy rozpoczynający gimnazjum zostali przyjęci i mogli przed całą społecznością szkolną uroczyście złożyć ślubowanie.

Z pewnością ten rok w tej szkole będzie wyjątkowy, ponieważ władzę nad Samorządem Uczniowskim objęła władczyni biblioteki szkolnej oraz nauczycielka historii, p. Małgorzata Koźmińska, której, jak było widać po przygotowanej akademii, nie brakuje zapału i pomysłów do działań.

Nie obyło się również bez życzeń, które zostały złożone nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Kwiaty i ręcznie wykonane laurki z indywidualnymi wierszami dedykowanymi każdemu z nich zostały wręczone podczas uroczystości. Wiele serdeczności popłynęło nie tylko z ust uczniów, ale również rodziców, którzy tradycyjnie w tym dniu po uroczystej akademii spotkali się z dyrekcją i pracownikami szkoły. Była i miła atmosfera, i słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców (której kolejny rok przewodniczy p. Agnieszka Pawlik), i życzenia wytrwałości i sukcesów zawodowych… Każdy przecież wie, że laury uczniów to największe osiągnięcie nauczyciela.

Aby spełnić to marzenie, uczniowie Gimnazjum w Kobylej Górze nie próżnowali i już w tym dniu prezentowali swoje umiejętności w II edycji konkursu „Mam talent”. Gimnazjaliści zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne oraz inne, a jury w składzie: A. Marczak-Bieda, A. Franikowski i B. Stasiak wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi: Martyna Mądra z klasy I c, Zuzanna Sosnowska i Karol Morta z kl. I b oraz Kamil Banaszak z kl. III b. Pani dyrektor Ewa Kubiak pogratulowała zwycięzcom oraz innym uczestnikom konkursu, a wszystkim uczniom i pracownikom szkoły złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dziś, kiedy szkoły borykają się z nie lada problemami, a autorytet nauczyciela blednie, miło zobaczyć, że ktoś docenia pracę tych, którzy po nocach ślęczą nad sprawdzianami, kosztem prywatnego czasu przygotowują uczniów do akademii, konkursów i z uśmiechem rozbudzają w naszych dzieciach pasję poznawania świata. Mamy nadzieję, że chociaż w tym dniu każdy pracownik szkoły poczuł sens swej pracy, a ci, którzy na co dzień źle wyrażają się o nauczycielach i ich pracy, pamiętali słowa poety: Nauczyli mnie mnóstwa mądrości,
logarytmów, wzorów i formułek,
z kwadracików, trójkącików i kółek
nauczyli mnie nieskończoności(…)

Ib MinionkiIc Smerfy Mam talent II a Ia Myszki Minnie i MikiCzarodziejki i czarodzieje - Zarząd SU z opiekunemMama talent - Kamil Banaszak w pokazie tanecznym

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl