Strona główna / Powiat / Akcja znicz w powiecie

Akcja znicz w powiecie

Nad wyraz spokojnie upłynęły święta Wszystkich Zmarłych na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Tutejsza policja w ciągu trzech dni akcji „Znicz” nie odnotowała żadnych nadzwyczajnych zdarzeń. – Święta odbyły się spokojnie. Jedynie zatrzymanych zostało pięć osób, które kierowały po alkoholu, tj. cztery osoby w stanie nietrzeźwości, jedna po użyciu alkoholu. Odnotowano również jedną kolizję drogową – poinformowała podkom. Ewa Jakubowska z ostrzeszowskiej policji.

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się na naszych drogach 30 października br. Przez 3 dni policjanci wspierani przez inne służby na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Od 30 października do 2 listopada br., do godziny 6:00, na polskich drogach doszło do 225 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 265 zostało rannych. W 2014 roku, od 31 października do 2 listopada, doszło do 196 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 zostały ranne. W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 1030 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 910. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości, czemu sprzyjała iście wiosenna aura w ciągu dnia, a przymrozki i mgła w nocy.

Na szczęście na terenie powiatu ostrzeszowskiego nie doszło do żadnego groźnego zdarzenia. – Chyba można nawet pochwalić tutaj kierujących, że zachowywali wszelkie środki ostrożności – przyznała rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie podkom. Jakubowska.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcie Święta Zmarłych nad naszym bezpieczeństwem czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych było więcej patroli. Funkcjonariusze kierowali ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach zmieniła się organizacja ruchu. W ramach akcji „Znicz” cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane były również przez policjantów ubranych po cywilnemu. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych do akcji włączyło się również lotnictwo policji. Funkcjonariusze w śmigłowcach patrolowali autostrady, drogi ekspresowe oraz mniejsze drogi dojazdowe w okolicach cmentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl