Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Zebrali ponad 46 tys. zł!

Zebrali ponad 46 tys. zł!

Ku uciesze mieszkańców Kobylej Góry po dwóch latach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w minioną niedzielę zagrała ponownie na placu przy tamtejszym Urzędzie Gminy.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfitował w wiele atrakcji, a przede wszystkim wartościowych przedmiotów poddanych pod licytację. Wójt Wiesław Berski w powitaniu nie krył swego zadowolenia, jak również uznania dla całego sztabu, który ciężko pracował nad przygotowaniem koncertu, na którego czele tym razem stanęła dyrektor Kobylogórskiego Ośrodka Kultury Izabela Frankowska-Grabarczyk. – Serdecznie dziękuję sponsorom, wszystkim członkom sztabu, pani dyrektor za zaangażowanie. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, że będziemy się dobrze bawili, a naprawdę atrakcji mamy w tym roku bardzo dużo – podkreślał włodarz gminy. Jako mieszkaniec tamtejszych terenów swego zadowolenia również nie krył starosta Lech Janicki. – Chciałem serdecznie pogratulować całemu aktywowi, nie tylko wójtowi, który pięknie do tej pory organizował, ostatnio dwa lata temu Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Kobylej Górze zawsze pięknie grało i zawsze bogato grało, cieszę się ogromnie, że już o tej porze, o 14, jest taka liczna rzesza wszystkich, którzy chcą wesprzeć Orkiestrę. Bawmy się i niech Orkiestra głośno gra – zachęcał.

Występom na scenie nie było końca. Rozpoczęli kolędowaniem podopieczni miejscowego Domu Pomocy Społecznej, po których do zabawy zaprosili nieco młodsi artyści, czyli przedszkolaki z Mąkoszyc. Nie małą publiczność zebrał również przed sceną zespół Quest, po którym, oczekując na gwiazdę wieczoru, zebrana publiczność miała okazję zobaczyć pokazy taneczne z ogniem. Prawdziwe tłumy na kobylogórskim rynku zebrał zespół Top One i jego ,,Biały miś”.

Przed tradycyjnym ,,światełkiem do nieba” odbyła się licytacja, w której wójt osobiście wspierał prowadzącego w Akcji ,,Kto da więcej”, czyli licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której zebrano łącznie 12.180,20 zł. Do najwyżej wylicytowanych przedmiotów można zaliczyć kubek WOŚP, który sprzedano za 500 zł, złote serduszko WOŚP za 4000 zł i koszulkę z autografami polskich piłkarzy, która nabyta została za 670 zł. Zlicytowany został również Tort Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 2500 zł, z którego dochód został przeznaczony dla chorych dzieci: Darii i Mateusza Kowalskich z Bierzowa.

Dzień prędzej odbył się wieczorek taneczny w Restauracji „Jantar”, z którego dochód wyniósł 6150 zł. Wolontariusze, których można było spotkać na ulicach, zebrali do puszek 11.923,57 zł. Do zebranej kwoty należy doliczyć dochód ze stoisk gastronomicznych w wysokości 4.890,90 zł, podkreślając, że tamtejsza restauracja „Drewniana Chałupa” w tym dniu na rzecz Orkiestry oddała 50% dziennego utargu, co, podliczając restaurację, grochówkę na placu i wystawione skarbonki, dało kwotę 3.452,02 zł. Łącznie wielkoorkiestrowe granie w Kobylej Górze dało kwotę około 46 tys. zł, co nadal może ulec zmianie, gdyż środki są jeszcze liczone.

W ramach 24. Finału rozegrany został również Turniej Siłacza ,,Najsilniejsza ręka w Gminie Kobyla Góra”, którego zwycięzcą został pan Kaźmierczak z Kobylej Góry. Zwycięzcą turnieju piłkarskiego z kolei została drużyna JUNIOR ZEFKA z Kobylej Góry, a najcelniejszym strzelcem do 18 lat – Mikołaj Wesołowski.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl