Strona główna / Bez kategorii / 18 stycznia – Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia – Dzień Kubusia Puchatka

Bohater znanej powieści jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Z chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka „Kubuś Puchatek”, a potem „Chatka Puchatka”, rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz… słynnego misia.
Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie. Książki te Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia. Syn pisarza Christopher Robin – Krzyś został też jednym z bohaterów książek. „Przygody Kubusia Puchatka” zostały też zrealizowane jako słuchowisko Polskiego Radia.
W naszym kraju książki o Puchatku i jego przyjaciołach, jak Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Kangurzyca, Maleństwo i Krzyś, są znane dzięki tłumaczeniu Ireny Tuwim. A postać bohatera o niezbyt smukłym brzuszku, który z ciekawością patrzy na świat, nie zapominając o „małym co nieco”, narysowana przez angielskiego malarza Ernesta Sheparda, jest rozpoznawana na wszystkich kontynentach.

Jeden komentarz

  1. Jestem dumny że o mnie pamiętacie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl