Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Warsztaty wikliniarskie

Warsztaty wikliniarskie

21 stycznia w Kobylogórskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty wikliniarskie, skierowane do osób chcących poznać sztukę dawnego rzemiosła wikliniarskiego i rozwinąć swoje zdolności artystyczne.

Program warsztatów skupiał się głównie na nauce wyplatania z wikliny. Jednak nauka ta odbywała się na zasadzie zabawy, poprzez którą stworzono ciekawe prace.

Młodzi uczestnicy naszego spotkania poznali formy i sploty, co pozwoliło im własnoręcznie wykonać różnego rodzaje kosze i nie tylko. Główną propozycją było wyplatanie koszyczków przez dzieci (ale również przybyłych wraz ze swymi pociechami – dorosłych) na bazie wcześniej przygotowanego szkieletu. Powstały w ten sposób koszyczki na tzw. skarby. Ponieważ jednak termin naszych warsztatów zbiegł się z popularnym świętem wszystkich babć i dziadków, uczestnicy warsztatów mogli wykonać również wiklinowe kwiaty, stanowiące oryginalny upominek dla swoich najbliższych.

„Spotkanie z wikliną” pokazało, że każdy mógł skorzystać z naszej propozycji i spróbować swoich sił z tym rękodziełem.W rezultacie uczestnicy warsztatów nauczyli się wyplatać różne formy z wikliny, rozbudzili swoją kreatywność a co za tym idzie – poszerzyli wiedzę na temat pracy artystycznej. Śmiało możemy powiedzieć, że podczas warsztatów wikliniarskich – stworzyliśmy małe unikalne dzieła kultury materialnej.

Źródło:Izabela Frankowska-Grabarczyk; Publikacja: Daria Matławska

kobyla-gora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl