Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Zefka odprawia Odolanovię!

Zefka odprawia Odolanovię!

Sparing nr 1: Odolanovia Odolanów – Zefka Kobyla Góra 2:3

7 lutego br. piłkarze z Kobylej Góry rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem była drużyna zajmująca jedno miejsce wyżej w rozgrywkach ligowych – Odolanovia Odolanów. Mecz rozgrywany był na sztucznym boisku przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando piłkarzy „Zefki”. Podopieczni A. Jędrzejewskiego przez całą pierwszą połowę stwarzali szereg groźnych sytuacji pod bramką rywali, co zaowocowało dwoma skutecznymi trafieniami Dawida Ponitki. Pierwsze z jego celnych strzałów zobaczyliśmy w 10 minucie po podaniu od Kamila Kozłowskiego, a drugie około kwadrans później, po strzale z bliskiej odległości. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy już więcej bramek, choć szansę na podwyższenie miał m.in Kaźmierczak, który dostał piłkę z rzutu rożnego, kierując ją z główki prosto w rękawice bramkarza drużyny przeciwnej.

W drugiej części pojedynku role całkowicie się odwróciły. To Odolanovia częściej atakowała na bramkę Kobylej Góry, zdobywając kontaktowe trafienie już w pierwszych minutach drugiej połowy, a następnie wykorzystała rzut karny, zmieniając wynik spotkania na 2:2. Mogło się wydawać, że sparing zakończy się remisem, jednak okazało się, że piłkarze Zefki nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W końcówce meczu Kozłowski zdobył decydującą bramkę na 3:2. Chwilę po tej akcji arbiter główny spotkania (w tej roli kierownik kobylogórskiej drużyny) zakończył niedzielne spotkanie.

Wyjściowy skład: Walczak, Kaźmierczak, Ogrodniczak, Zgarda, Sieraczek Kamil, Jędrzejewski Mikołaj, Ponitka Fabian, Zmyślony, Ponitka Dawid, Kozłowski, Sieraczek Zbigniew

Rezerwowi: Sieraczek Andrzej, Maksyminko, Nasiadek, Galiński, Woźny, Góra

Bramki: Dawid Ponitka x2, Kozłowski

W okresie (12-14.02) Zefka zaplanowany ma obóz przygotowawczy na terenie Kobylej Góry, który zakończy się niedzielnym sparingiem w Doruchowie, z tamtejszym LZS-em.

Anna Gołdyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl