Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Kolejne pieniądze na zalew

Kolejne pieniądze na zalew

Ponad 1 mln złotych zostanie przeznaczonych w tym roku na dalszą renowację zbiornika wodnego w Kobylej Górze. To już ostatnie pieniądze na ostatnie prace przy zalewie.

Tegoroczne prace będą dokończeniem rozpoczętych w 2015 roku inwestycji i stanowić będą remont nawierzchni tamy oraz dokończenie prac przy odmulaniu zbiornika. Przypomnijmy, sama tama została wyremontowana i uszczelniona w roku ubiegłym.

Inwestycja planowana w roku bieżącym została podzielona na dwa etapy. Za 1.158,7 tys. zł z dotacji samorządowej województwa wielkopolskiego zostanie przebudowana droga na zaporze czołowej. Starą nawierzchnię, wykonaną z płyt betonowych planuje się zastąpić odpowiednią dla rowerzystów, niewykluczone, że będzie to nawierzchnia asfaltowa. Celem inwestycji jest naprawa uszkodzonych nawierzchni umocnień, jak i zabezpieczenie podłoża gruntowego przed dalszą degradacją wynikającą z możliwości wnikania wody pod płyty poprzez nieszczelności. Roboty renowacyjne na zaporze obejmować będą 480 sztuk płyt oraz 2.063 m dylatacji na koronie zapory. Ponadto inwestycja obejmować będzie naprawę murku oporowego oraz schodów zewnętrznych.

Etap II obejmie odmulenie części cofkowej. Planowana wartość zadania w roku 2016 to 78,6 tys. zł. I jest to kontynuacja robót odmuleniowych zbiornika. Celem inwestycji jest odmulenie górnej części czaszy zbiornika na wlocie rzeki Meresznicy (dokończenie prac z roku 2015).

Wszystkie prace zakończyć się mają przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego.

(KIR)

2 komentarze

  1. i co na to malkontenci ,że nie da się ,mozna i to wszystko zasługa nowego wójta p.Berskiego

  2. Zalew-z pewnością ogromna zasługa wójta.Ale „ZŁOTA ŁYCHA” należy się też panu Markowi-operatorowi koparki.Może ktoś ustanowi takie statuetki jak „ZŁOTE WIDŁY” dla rolnika czy ZŁOTĄ KOLEBKĘ dla matki ,która wychowała pięcioro dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl