Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Bartłomiej Karolak – dzielnicowy gm. Kobyla Góra

Bartłomiej Karolak – dzielnicowy gm. Kobyla Góra

Drodzy mieszkańcy!

Pisząc ten list chciałbym przekazać Państwu informacje dotyczące zdarzeń zaistniałych w lutym br. na terenie Dzielnicy nr 2 w Kobylej Górze.

W dniu 9 lutego 2016 r. na terenie miejscowości Marcinki doszło do rozboju. Do 15-letniego mieszkańca gminy Kobyla Góra podszedł mężczyzna, który uderzył go trzykrotnie pięścią w twarz, doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu trzymany w ręce e-papieros. Sprawca rozboju został zatrzymany, mienie zostało zwrócone, z kolei pokrzywdzony odpowie za posiadanie wymienionego przedmiotu przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Dociera do mnie coraz więcej sygnałów o tym, że młodzież w wieku 14-17 lat posiada przy sobie i pali papierosy. Przeważnie rodzice o tym fakcie nie wiedzą. Apeluję do rodziców o wzmożoną kontrolę swoich pociech pod kątem posiadania wyrobów tytoniowych.

W moim liście chciałbym również wspomnieć o osobach zatrzymanych za posiadanie środków odurzających oraz kierowaniu pojazdem mechanicznym, będąc pod ich wpływem. W lutym na terenie miejscowości Mąkoszyce policjanci zatrzymali dwie osoby, 19-letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc pod wpływem działania narkotyków oraz jego 17-letniego kolegę, który posiadał przy sobie substancje odurzające.

Także w miejscowości Myślniew stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki peugeot. Kontrola wykazała, że kierujący pojazdem również był pod wpływem działania narkotyków. W samochodzie przebywało jeszcze 4 pasażerów – wszyscy zostali zatrzymani za posiadanie przy sobie środków ustawą zabronionych.

Jak widać, przestępczość narkotykowa jest coraz częstszym zjawiskiem na terenie gminy Kobyla Góra. Po narkotyki sięgają ludzie bardzo młodzi, często nie zdający sobie sprawy z konsekwencji prawnych, jak i zdrowotnych wynikających z ich posiadania, jak i zażywania. W tym miejscu po raz kolejny apeluję do rodziców o niebagatelizowanie powyższego tematu. To może również przydarzyć się Waszemu dziecku.

Kolejnym tematem, również powtarzającym się na terenie Dzielnicy nr 2 w Kobylej Górze, jest zakłócanie ładu i porządku w miejscu publicznym. W ubiegłym miesiącu na terenie gminy kilkakrotnie interweniowała policja, gdzie sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi.

Jak co miesiąc zachęcam do kontaktu ze mną, kierowania wszelkich spostrzeżeń i uwag mogących mieć wpływ na wspólne bezpieczeństwo.

Z wyrazami szacunku,

Wasz Dzielnicowy

3 komentarze

  1. Bardzo fajna forma informacji w obie strony.

  2. Może zamiast karać za posiadanie w końcu zalegalizujecie miękkie narkotyki?

    • Mimo podziału narkotyków na miękkie i twarde, nie można powiedzieć, że tylko twarde narkotyki są niebezpieczne, a narkotyki miękkie nie mają większego wpływu na organizm. Wszystkie rodzaje narkotyków prędzej czy później prowadzą do uzależnienia i w konsekwencji do wyniszczenia fizycznego i psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl