Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Zefka z impetem wchodzi w sezon

Zefka z impetem wchodzi w sezon

W środę, 16 marca Zefka na własnym obiekcie zmierzyła się z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski w ramach IV rundy Pucharu Polski na szczeblu kaliskim. Spotkanie rozgrywane przy iście wiosennej pogodzie od początku toczyło się w dość żywym tempie, z dużą ilością sytuacji podbramkowych zwłaszcza pod bramką gospodarzy. Pierwszy groźny sygnał ostrzegawczy goście dali w 12 minucie, kiedy to z ostrego kąta piłka po strzale poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Minutę później znów było niebezpiecznie, ale uderzenie z rzutu wolnego sparował do boku Łukasz Walczak. Taki obraz gry przedstawiał się przez całą pierwszą połowę spotkania, jednak to Zefka schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W 26 minucie fenomenalną próbę z dystansu podjął Zbigniew Sieraczek, w dodatku bramkarz stał na wykroku i futbolówka wpadła mu za kołnierz, nic dodać nic ująć gol a la „stadiony świata”. Tuż po przerwie Zefka podwyższyła na 2:0, a na listę strzelców wpisał się Kamil Kozłowski. Odrobinę nadzieję w serca gości wlał Szymkowiak w 60 minucie zdobywając bramkę kontaktową. Koźmin walczył o wyrównanie, jednak nie był w stanie pokonać po raz drugi Walczaka, która zaliczył naprawdę dobre zawody. Kobyla Góra swoje zwycięstwo przypieczętowała na kwadrans przed końcem, a dokładniej Zbigniew Sieraczek podwyższając rezultat na 3:1.

Kolejnym przeciwnikiem Zefki na drodze do finału będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Spotkanie to odbędzie się 30 marca o godzinie 17.00 w Kobylej Górze.

Bramki dla Zefki: Zbigniew Sieraczek ( 26′, 75′), Kamil Kozłowski (48′)

Wyjściowy skład: Walczak, Zgarda, Góra, Kaźmierczak, Sieraczek Kamil, Sieraczek Zbigniew, Drobczyński, Kozłowski, Sieraczek Andrzej, Zmyślony, Ponitka Dawid

Rezerwowi: Maksyminko, Ogrodniczak, Galiński

W niedzielę, 20 marca Zefka w meczu XVII kolejki klasy okręgowej pokonała na wyjeździe GKS Żerków 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Zbigniew Sieraczek, Dawid Ponitka i Kamil Sieraczek. Trzy punkty i trzy bramki jadą do Kobylej Góry, co pozwala im utrzymać szóstą pozycję w tabeli.

Anna Gołdyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl