Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Sukces Bartosza Stodolskiego – ucznia Gimnazjum w Kobylej Górze

Sukces Bartosza Stodolskiego – ucznia Gimnazjum w Kobylej Górze

Każdego roku uczniowie Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze próbują swoich sił w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Konkursy przeprowadzane są w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim; każdy z nich wymaga od uczestników szczególnej wiedzy i umiejętności. Już na poziomie szkoły dokonywana jest wymagająca weryfikacja wiedzy uczniowskiej, dlatego udział w etapie rejonowym jest znaczącym sukcesem. W tym roku naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowali uczniowie z czterech przedmiotów: matematyki (Maurycy Sosnowski), biologii (Marta Kowalek, Szymon Adamski, Jakub Szczygieł), historii (Kamil Banaszak) oraz geografii (Bartosz Stodolski, Tomasz Stach).

Poziom konkursów jest bardzo wysoki i niewielu uczniów dostaje się do ostatniego etapu. Jednakże sztuki tej dokonał Bartosz Stodolski, który 4 marca 2016 r. wziął udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego w Poznaniu dla uczniów gimnazjów. Bartek od początku nauki w gimnazjum wykazywał szczególne zainteresowania tym przedmiotem, dlatego też zaczął pracować dodatkowo, przygotowując się do konkursów przy wsparciu nauczycielki geografii, Donaty Kocot. Na sukcesy nie czekał długo. Systematyczna i wytrwała praca zaowocowała – Bartek uzyskał tytuł laureata i tym samym będzie zwolniony z części egzaminu gimnazjalnego obejmującej przedmioty przyrodnicze. 13 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, na której uczeń naszego gimnazjum odebrał tę prestiżową nagrodę.

Sukces Bartka jest tym większy, iż jest on uczniem klasy drugiej, a więc przed nim wiele jeszcze możliwości osiągania celów na poziomie gimnazjalnym, chociażby w przyszłorocznych konkursach. Gratulując dotychczasowych, życzymy Mu szczęścia przy kolejnych wyzwaniach

i wysokich sukcesów.

D. Kocot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl