Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Kaliska klasa okręgowa: Trzy punkty zostają w Kobylej Górze

Kaliska klasa okręgowa: Trzy punkty zostają w Kobylej Górze

W niedzielne popołudnie, przy co chwila zmieniających się warunkach atmosferycznych, piłkarze Zefki w ramach XXII kolejki podejmowali przed własną publicznością zespół z czołówki tabeli – KS Opatówek. Jak się później okazało, nie taki przeciwnik straszny.

Kadra Zefki nie liczyła dziś tylu zawodników co zawsze. Trener Artur Jędrzejewski do dyspozycji na ławce rezerwowej miał tylko dwóch piłkarzy. Zmiany nie były jednak wprowadzone.

Pierwszy głos w tym spotkaniu należał do Dominika Tomczyńskiego, który już w piątej minucie wyprowadził „Kosę” na prowadzenie. Na odpowiedź miejscowych musieliśmy zaczekać dokładnie kwadrans. Wtedy to po podaniu od Ponitki, Kamil Sieraczek umieszcza futbolówkę w siatce i mamy remis, który utrzymał się przez wiele, wiele minut. Co nie oznacza, że przez ten czas na boisku „wiało nudą”. Obydwie drużyny mogły po kilka razy zmienić losy spotkania. Przed przerwą obok bramki ponownie, ale tym razem bez efektu uderzył Kamil.

W drugiej połowie Zefka również nie odpuszczała, ewidentnie chcąc zrehabilitować się za ostatnią przegraną z Raszkowianką. W 70 minucie mierzony strzał w bramkę z rzutu wolnego oddał Zbigniew Sieraczek, niewiele zabrakło – piłka odbiła się od poprzeczki. Pięć minut później zobaczyliśmy najprawdopodobniej jedną z najgroźniejszych akcji przeprowadzoną przez drużynę gości. Z rzutu rożnego futbolówka znalazła się w polu karnym i jeden z piłkarzy oddał strzał w kierunku Walczaka, ale piłka odbiła się od poprzeczki a następnie od ziemi, nie przekraczając linii bramkowej. Sześć minut później powód do radości mieli gospodarze. Kamil Kozłowski popisał się idealnym strzałem z wolnego i wyprowadził Zefkę na prowadzenie. Na chwilę przed doliczonym czasem „kropkę nad i” postawił jeszcze Maksym Góra, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Mecz kończy się wynikiem 3:1.

W przeddzień meczu w związek małżeński wstąpił zawodnik Zefki Kobyla Góra – Jakub Zmyślony. Kubie oraz jego wybrance życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Bramki: Sieraczek Kamil, Kozłowski Kamil, Góra Maksym

Skład Zefki: Walczak, Kaźmierczak, Jędrzejewski Szymon, Góra, Kozłowski, Jędrzejewski Mikołaj, Maksyminko, Zgarda, Sieraczek Kamil, Sieraczek Zbigniew, Ponitka

Anna Gołdyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl