Strona główna / Bez kategorii / Pożar w Lipniku

Pożar w Lipniku

Cztery zastępy straży gasiło pożar domu i budynku gospodarczego w Lipniku (gm. Kobyla Góra). Jedna osoba, która doznała poparzenia rąk i twarzy, trafiła do szpitala.

Ogień pojawił się we wtorek, 24 maja. – Zgłoszenie do straży wpłynęło o godz. 14.03 i dotyczyło pożaru budynku gospodarczego, budynku mieszkalnego, trudno było zrozumieć. Wyjeżdżając do zdarzenia myśleliśmy, że to budynek gospodarczy, ewentualnie jakaś stodoła. Pierwsza jednostka, która przybyła na miejsce, poinformowała nas, że to budynek mieszkalny. Jak się później okazało, było i to i to, ponieważ z budynku gospodarczego pożar przedostał się na poddasze przylegającego budynku mieszkalnego – tłumaczy mł. asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy PSP w Ostrzeszowie.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w liczbie 10 ratowników. Strażaków wspierał jeden zastęp druhów z OSP Kobyla Góra. Do Lipnika udał się także zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej a także policja. O pomoc poproszono również straż z Sycowa, żeby ta przysłała na miejsce podnośnik, jednak w trakcie działań okazało się, że jednak nie jest on potrzebny. Prośbę o wsparcie wycofano.

Strażacy na miejscu zastali palące się częściowo jedno pomieszczenie w budynku gospodarczym i poddasze w budynku mieszkalnym, które było w trakcie remontu, przygotowywane do zamieszkania. Straty oszacowano na 45 tys. zł.

Niestety, w pożarze ranny został mężczyzna, właściciel posesji, który próbował gasić ogień. 26-latek doznał poparzeń I i II stopnia twarzy i szyi oraz poparzeń II stopnia obu dłoni. Został przewieziony do szpitala w Ostrzeszowie.

Jak informuje policja, do pożaru doszło podczas wykonywanych przez właściciela posesji prac spawalniczych w budynku gospodarczym.

(KIR), fot. PSP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl