Strona główna / Okolice / Sołectwo Zmyślona Ligocka / Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców w tym mężczyznę ze Zmyślonej Ligockiej

Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców w tym mężczyznę ze Zmyślonej Ligockiej

Miniony weekend obfitował w nietrzeźwych użytkowników dróg. W sobotę i niedzielę na terenie powiatu ostrzeszowskiego zatrzymano aż 5 osób kierujących pojazdami po alkoholu. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 28 maja około godziny 17 w miejscowości Renta. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-latka, mieszkańca gminy Ostrzeszów, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Około godziny 18 w miejscowości Kraszewice zatrzymano kolejnego nietrzeźwego. Był nim 24- letni mieszkaniec gminy Kraszewice. Mężczyzna kierował pojazdem osobowym marki fiat brava, mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 18 również w Kraszewicach doszło do następnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy – 22-letniego mieszkańca gminy Kraszewice, który jechał fiatem siena. W tym przypadku alkomat wskazał, iż mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w niedzielę, 29 maja około godziny 3 w nocy w miejscowości Zmyślona Ligocka. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował pojazdem marki kia. Kontrola wykazała, iż mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. 

Ostatni spośród nietrzeźwych użytkowników dróg to 65-letni mieszkaniec gminy Doruchów, który kierował pojazdem marki multikar. Policjanci zatrzymali go w niedzielę około godziny 5 nad ranem przy ul. T. Kościuszki w Kobylej Górze. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. We wszystkich pięciu przypadkach funkcjonariusze uniemożliwili sprawcom dalszą jazdę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.
KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl