Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / PODSUMOWANIE SEZONU – ZEFKA KOBYLA GÓRA

PODSUMOWANIE SEZONU – ZEFKA KOBYLA GÓRA

Szóste miejsce w tabeli i zgromadzone na koncie 54 punkty – z takiego końcowego rezultatu cieszyła się Zefka z Kobylej Góry. Sezon jednak na pewno zaliczyć trzeba do bardzo udanych. Przez długi czas biało- niebiescy zajmowali miejsce w wyższych strefach tabeli i gdyby nie dwie przegrane w ostatnich meczach rozgrywek, mogliby pozostać na trzeciej pozycji.

Aby na szybko ocenić sytuację w kaliskiej tabeli, wystarczy spojrzeć na czołówkę. Od szóstego miejsca do trzeciego różnica punktów jest niewielka. Nie dziwne więc, że do samego końca pomiędzy tymi drużyna toczyła się walka o znalezienie się jak najwyżej. Od początku fotel lidera należał do Pogoni Nowe Skalmierzyce i to oni zasilą konto czwartoligowców w przyszłym sezonie.

Na trzydzieści zagranych meczów, Zefka wygrała siedemnaście, trzy zremisowała oraz odniosła dziesięć porażek. Bardzo dobrze prezentuje się bilans bramkowy ( 58 strzelonych, 39 straconych). Najskuteczniejszym zawodnikiem, podobnie jak rok temu, okazał się Dawid Ponitka. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie pobił swój rekord w okręgówce i strzelił o jedną bramkę więcej, niż w zeszłym. Dwadzieścia jeden celnych trafień dało mu czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji strzelców.

Wcześniej wspomnieliśmy, że dwie przegrane w ostatnich kolejkach spowodowały, że Zefka nie znalazła się na podium. Mowa tu o oddanym walkowerze w Trębaczowie, kiedy to drużyna nie zebrała składu, żeby wyjechać na wyjazd, a także o porażce z viceliderem na zakończenie. Na cały sezon składają się wszystkie mecze i nie ma co rozpamiętywać poszczególnych porażek. Z taką grą i dobrą passą, która nie opuszczała piłkarzy, z pewnością można liczyć na walkę o czwartą ligę, która kiedyś, miejmy nadzieję, zostanie wygrana.

Według większości kibiców, sezon można zaliczyć do udanych. Zefka zagrała na miarę oczekiwań. W niektórych meczach brakło trochę szczęścia i skuteczności. Poza tym reszta drużyn poznała siłę Zefki w poprzednim sezonie i teraz wiedzieli, że muszą na nas uważać. W przyszłym znów postaramy się namieszać w czołówce. – powiedzieli najwierniejsi kibice

KADRA RUNDA WIOSENNA:

Łukasz Walczak, Andrzej Sieraczek, Karol Ogrodniczak, Łukasz Kaźmierczak, Maksym Góra, Mikołaj Jędrzejewski, Łukasz Woźny, Szymon Jędrzejewski, Dawid Zgarda, Jakub Zmyślony, Dawid Galiński, Nikodem Maksyminko, Zbigniew Sieraczek, Piotr Nasiadek, Dawid Ponitka, Kamil Sieraczek, Kamil Kozłowski

Trener: Artur Jędrzejewski

Anna Gołdyn

2 komentarze

  1. A dlaczego sportowcy używają na boisku tak niecenzuralnych słów? Na pewno lepiej przez to nie grają, a do tego wygląda to, że z języka polskiego na każdą akcje na boisku są dwa słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl