Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / SPOTKALI SIĘ Z BLISKIMI

SPOTKALI SIĘ Z BLISKIMI

Iście sielankowy nastrój towarzyszył tegorocznemu spotkaniu rodzin i przyjaciół, jakie odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. W imprezie udział wzięło około 500 osób. Piękna pogoda i wspaniała organizacja sprawiły, że wydarzenie zapewne na długo zapisze się w pamięci mieszkańców.

Organizowana co dwa lata przez społeczność Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze impreza odbyła się w ubiegłą sobotę, 25 czerwca. Celem spotkanie jest przede wszystkim miłe spędzenie czasu połączone z integracją domowników z ich najbliższymi. – Od jednej imprezy do drugiej czasami zdarza się, że nie ma tych odwiedzin, a to święto to tak motywuje, że każdy sobie jakoś wygospodarowuje ten czas i wie, że jeżeli nie może częściej, to raz na dwa lata chociaż przyjeżdża. Są rodziny z zagranicy i również przyjeżdżają na to święto. Także to już jest taką tradycją – mówiła dyrektor DPS, Małgorzata Dłubak.

Zwyczajowo, na wyczekiwane od kilku miesięcy spotkanie przybyły rodziny, przyjaciele, a także znajomi mieszkańców placówki. Swoją obecnością zaszczycili również wicestarosta powiatu ostrzeszowskiego Adam Mickiewicz, członek Zarządu Powiatu – Zofia Witkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie Bożena Powązka, a także poprzednia dyrektor DPS w Kobylej Górze Barbara Walewski oraz emerytowani już pracownicy placówki.

Impreza rozpoczęła się jeszcze przed południem mszą świętą, podczas której pracownicy oraz mieszkańcy DPS wyrazili swoje wyrazy wdzięczności dla księdza kanonika Tomasza Derezińskiego, a także uhonorowali jego 25-letnią już posługę kapłańską. Nie zabrakło kwiatów, wyrazów szacunku i podziękowań za dotychczasową pracę, a także życzeń, aby kolejne lata upływały w zdrowiu i pomyślności.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na wspólną biesiadę, w której udział wzięło około pół tysiąca osób. Nic więc dziwnego, że cały plac wokół DPS-u wypełniony był stołami, przy których zasiedli goście. Przygotowany słodki poczęstunek, później obiad, grill i inne smakołyki sprawiły, że czas ten zarówno dla domowników, jak i ich gości był szczególnie miły. Było coś dla ciała, ale i dla ducha, ponieważ do wspólnej zabawy zapraszał zespół muzyczny Aneks. Ponadto odbywały się również liczne zabawy, a także występ artystyczny uzdolnionych wokalnie domowników. Organizatorzy zadbali również o kibiców, którzy w sobotnie popołudnie chcieli obejrzeć mecz Polska – Szwajcaria. Specjalnie przygotowana w budynku placówki strefa kibica pomieściła wszystkich miłośników piłki nożnej, którzy całym sercem byli „za naszymi”, a swoim optymizmem i zapałem dopomogli zawodnikom w uzyskaniu pozytywnego wyniku rozgrywek.

Dzień ten był wyjątkowym świętem dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. Dla niektórych jest to jedyna okazja do spotkania, rozmowy i spędzenia czasu z bliskimi. Dlatego też uśmiech z twarzy tych, którym się to udało, nie znikał aż do wieczora i już z niecierpliwością oczekują na kolejne wspólne biesiadowanie.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl