Strona główna / Okolice / Sołectwo Marcinki / Spotkanie z końmi w Marcinkach

Spotkanie z końmi w Marcinkach

II Turniej Jeździecki zorganizowany przez Radę Sołecką oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Marcinkach odbył się w sobotnie popołudnie, 17 września. Tradycyjnie nie zabrakło pięknych koni i wielkich emocji.

Oficjalnego otwarcia sobotnich zawodów towarzyskich dokonał nie nikt inny jak włodarz gminy Kobyla Góra, wójt Wiesław Berski, który przede wszystkim dziękował na wstępie osobie, dzięki której po raz drugi taka impreza mogła się odbyć, czyli panu Zenonowi Łakomemu, który jest inicjatorem i głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia. Podziękowania kierowane były również w stronę właścicieli gruntów, na których rozegrano zawody i rozstawiono namioty, scenę i budki.

Oczywiście sobotni turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie uczestnicy, którzy dotarli w tym dniu i to oni byli głównymi bohaterami tegoż turnieju. Zostali powitani gromkimi brawami.

Zawody rozpoczęto konkursem zręcznościowym, który polegał na przemierzeniu trasy wkoło beczek na czas. W tej konkurencji pierwsze miejsce zdobył Paweł Wróbel na koniu Lema.

Druga kategoria to konkurs klasy Mini LL, polegający na skokach przez przeszkody, których wysokość nie przekraczała 60 cm. Z racji tego, że są to przeszkody bardzo niskie, konkurencja przeznaczona jest głównie dla młodych koni i początkujących jeźdźców. W tek konkurencji zwyciężyła Aleksandra Duszyńska na koniu Irys.

Konkurencje rozgrywane były oczywiście na czas, parkur trzeba było pokonać z zerowym bagażem, jeżeli chodzi o zrzutki i wyłamania – w jak najlepszym czasie, gdyż każdy błąd oznaczał punkty karne dla jeźdźca i jego konia. Kolejne zmagania to Klasa LL, w której wysokość przeszkód nie przekraczała 90 cm. Tu najwyższe miejsce na podium wywalczyli sobie Kamil Maziarz i jego koń Donna.

Konkurencję w Klasie L z przeszkodami o maksymalnej wysokości 100 cm zwyciężyła Daria Bochniak na koniu Fela. Przedostatni – Konkurs L1, gdzie przeszkody nie przekraczały wysokości 105 cm, wygrała Anna Tomalik i koń Carmen.

W ostatnim konkursie pokazowym, czyli ,,Potęga Skoku”, wzięło udział dwóch uczestników. W tej konkurencji uczestniczą konie o naprawdę dużej potędze skoku, gdyż przeszkody były podnoszone maksymalnie jak tylko koń potrafi przeskoczyć wraz ze swym jeźdźcem. Pierwsze miejsce zajęła po raz kolejny Anna Tomalik na koniu Carmen, który przeskoczył przeszkodę 155 cm. Drugie miejsce zajął Dawid Łakomy na koniu Zorra, który przeskoczył 145 cm. Oczywiście zawodnicy po każdej dekoracji pucharami chętnie odbyli rundy honorowe na swych koniach.

Należy zaznaczyć w tym miejscu, że Dawid Łakomy wykazał niezwykle honorowy gest w stronę pozostałych zawodników, gdyż jako że reprezentował Marcinki, i jako gospodarz, swoje puchary oddał kolejnym osobom, a jak widać w załączonych wynikach z turnieju, nie byłoby tych pucharów tak mało.

Oczywiście nie zapomniano o kibicach i w czasie przerwy można było skorzystać z chłodnych napoi, lodów, popcornu i innych tradycyjnych festynowych atrakcji. Była również możliwość nabycia pamiątkowej monety z gminy Kobyla Góra.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji sobotniej imprezy, szczególnie sponsorom i właścicielom gruntów za ich użyczenie.

MaG

WYNIKI ZAWODÓW TOWARZYSKICH W MARCINKACH:

Konkurs zręcznościowy:

1. Paweł Wróbel (koń Lema)

2. Dawid Łakomy (koń Lori)

3. Anna Tomalik (koń Carlos)

4. Aleksandra Duszyńska (koń Irys)

Konkurs Mini LL:

1. Aleksandra Duszyńska (koń Irys)

2. Sara Nizioł (koń Agusia)

3. Róża Pilarek (koń Barbie)

Konkurs LL (90cm):

1. Kamil Maziarz (koń Donna)

2. Daria Bochniak (koń Fela)

3. Aleksandra Duszyńska (koń Irys)

Konkurs L (100cm):

1. Daria Bochniak (koń Fela)

2. Dawid Łakomy (koń Zorra)

3. Dawid Łakomy (koń Lori)

4. Agnieszka Środecka (koń Nemezis)

5. Kamil Maziarz (koń Donna)

Konkurs L1 (105cm):

1. Anna Tomalik (koń Carmen)

2. Kamil Maziarz (koń Donna)

3. Sara Wróbel (koń Charlota)

Potęga skoku:

1. Anna Tomalik (koń Carmen) – 155 cm

2. Dawid Łakomy (koń Zorra) – 145 cm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl