Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / KALISKA KLASA OKRĘGOWA: Dwa mecze Zefki. Wkrótce wielkie derby w Pucharze

KALISKA KLASA OKRĘGOWA: Dwa mecze Zefki. Wkrótce wielkie derby w Pucharze

III Runda PP: Zefka Kobyla Góra – Odolanovia Odolanów 4:2

VII Kolejka ligowa: Zefka Kobyla Góra – KS Opatówek 2:2

Ostatni tydzień był bardzo pracowity dla zespołu z Kobylej Góry. W minioną środę, w meczu pucharowym rozgrywanym u siebie z drużyną z ligi – Odolanovią Odolanów, wygrali 4:2. Zefka wynik spotkania otworzyła już w pierwszej minucie. Po dwie bramki w ciągu dziewięćdziesięciu minut zdobyli: Michał Okoń (1,12 min) i Zbigniew Sieraczek (17, 54 min). Zwycięstwem nad tą drużyną kobylogórzanie zapewnili sobie awans do czwartej rundy, w której już zaczną się schody, bo mierzyć będą się z czwartoligową drużyną z powiatu – Victorią Ostrzeszów. Nie trzeba chyba przypominać, że spotkania tych dwóch drużyn zawsze należały do bardzo emocjonujących i zaciętych do ostatniego gwizdka sędziego.

W niedzielę natomiast rozegrana została VII kolejka kaliskiej klasy okręgowej. Również w meczu u siebie biało – niebiescy tym razem podejmowali KS Opatówek. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła drużyna gospodarzy. W czwartej minucie Michał Okoń uderzając po krótkim rogu, umieścił piłkę w siatce. Parę chwil później zawodnik ten zmuszony był opuścić boisko, w wyniku nabytej kontuzji. Pojedynek dwóch drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli miał raczej spokojny przebieg. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Konrad Helt wyrównał na 1:1 a jeszcze w tej części spotkania, Szymon Jędrzejewski uderzając głową, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron, wynik przez bardzo długi czas nie uległ zmianie. Wydawało się, że trzy punkty pozostaną na boisku gospodarza, ale w doliczonym czasie gry, zespół z Opatówka postanowił zrobić niespodziankę swojej grupce kibiców zgromadzonych na trybunach i wyrównali na 2:2. Niestety Zefka niepotrzebnie straciła punkty o które za tydzień będzie bardzo trudno, ponieważ czeka ją mecz z niepokonanym dotąd liderem.

Wyjściowy skład: Komar, Kaźmierczak, Jędrzejewski Sz., Jędrzejewski M., Góra, Zgarda, Kala, Zmyślony, Oszczęda, Okoń, Stanisławski.

Anna Gołdyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl