Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / BOHATER Z KOBYLEJ GÓRY

BOHATER Z KOBYLEJ GÓRY

W poniedziałek, 24 października, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie Krzyżami Zasługi za Dzielność, nadanymi przez Prezydenta, zostali uhonorowani funkcjonariusze-bohaterowie. Wśród nich znalazł się również strażak z Wielkopolski – mł. asp. Szymon Bochm z Komendy Powiatowej PSP w Kępnie (mieszkaniec Kobylej Góry i druh tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej), który za pomoc i uratowanie tonącej kobiety (w sierpniu ubiegłego roku) otrzymał „Medal za Ofiarność i Odwagę”.

Chciałbym podziękować za ofiarność i za to, że jesteście funkcjonariuszami z powołania. Za to, że bardzo poważnie traktujecie przysięgę, którą składaliście jak przystępowaliście do służby. Taka postawa daje gwarancje tego, że obywatele mogą się czuć bezpiecznie – podkreślał podczas swojego przemówienia minister Mariusz Błaszczak.

Oprócz druha z Kobylej Góry, Krzyże otrzymało 14 policjantów. Odznaczono też dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz dwóch policjantów – otrzymali Medale za Ofiarność i Odwagę. Minister Mariusz Błaszczak zdecydował także o przyznaniu nagród za szczególne zaangażowanie, które otrzymało łącznie 20 funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

(KIR)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl