Strona główna / Bez kategorii / Gmina dba o bezdomne zwierzęta

Gmina dba o bezdomne zwierzęta

Jednym z tematów podjętych na Komisji Przestrzegania Prawa, Porządku i Ochrony Środowiska, która odbyła się dzień przed sesją, czyli we wtorek 27 grudnia, było podsumowanie sprawy bezdomnych zwierząt na terenie gminy Kobyla Góra.

O szczegółach podczas obrad Rady Gminy informował przewodniczący komisji, Paweł Miszkieło. Jak się okazuje w minionym roku było 10 bezdomnych psów i 3 bezdomne koty, a w zasadzie wolno żyjące koty, jak to ujął radny. Opieka weterynaryjna nad tymi bezdomnymi zwierzętami pochłonęła 4 tys. zł z budżetu gminy. Z kolei 100 zł wydano na karmę dla wolno żyjących kotów.

Temat wolno żyjących kotów był nieco szerzej omówiony z tego względu, że zaczynają się pojawiać miejsca w gminie gdzie jest nadmiar tych zwierząt. Są to takie miejsca z reguły gdzie przyjeżdżają ludzie na sezon. Przez sezon dokarmiają te koty, które się rozmnażają, po sezonie niejednokrotnie te koty pozostawiają samym sobie – mówił Miszkieło.

Ustawodawca wychodzi nieco na przeciw tym problemom już od tego roku będzie można takie wolno żyjące koty sterylizować, aczkolwiek jak dodał radny złapać takiego kota też nie jest łatwym zadaniem. – Będziemy się temu przyglądać – zapewniał podczas sesji rady gminy Paweł Miszkieło.

MaG

(fot.sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl