Strona główna / Bez kategorii / Rok inwestycji w Kobylej Górze

Rok inwestycji w Kobylej Górze

Mimo, iż podjęty w końcówce roku budżet gminy Kobyla Góra ,,dopięty jest na ostatni guzik” i nie wszystkie propozycje radnych zostały w nim ujęte, to mieszkańcy nie powinni mieć powodów do obaw.

Otóż rada gminy podejmując jednogłośnie uchwałę budżetową na 2017 rok, uchwaliła ponad 5 mln złotych na inwestycje w bieżącym roku, a dokładniej kwotę 5.356.977 zł. Znaczna część tej sumy, bo 3.305.500 zł zostanie przeznaczona na przebudowę i remonty dróg na terenie gminy. Zaplanowano m.in. przebudowę ul. Puławskiego w stronę koła oraz remont drogi Kobyla Góra – Kuźnica Myślniewska. Również mieszkańcy Mąkoszyc mają powody do zadowolenia, gdyż w budżecie zaplanowano przebudowę tamtejszej drogi.

Jak wiadomo, w roku ubiegłym też nie zabrakło inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej. Na sesji przypomniał o tym radny Miszkieło. – Należy spojrzeć na to, co się dokonało, bo drogi w Bierzowie, lada moment ul. Konopnickiej, te inwestycje również cieszą, będą służyć mieszkańcom i przyczynią się do komfortu – mówił.

Powodów do zadowolenia niestety nie mogą mieć mieszkańcy poruszający się drogą powiatową Parzynów – Kobyla Góra, o remont której wielokrotnie wnioskował na sesji Rady Powiatu radny Stanisław Hemmerling.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl