Strona główna / Okolice / Sołectwo Pisarzowice / Kompleks sportowy w Pisarzowicach?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kompleks sportowy w Pisarzowicach?

Pełnowymiarowe boiska, plac zabaw oraz parking, to wszystko znajduje się w projekcie kompleksu sportowego w Pisarzowicach. Gmina nie kryje nadziei na przyciągnięcie jeszcze większej ilości turystów.

Gminie Kobyla Góra udało się pozyskać bezpłatnie od Agencji Rolnej 2ha gruntów w Pisarzowicach. Warunkiem było zaplanowanie obiektu w całości, tak więc jak informuje nas wójt Wiesław Berski zaplanowano kompleks sportowy: – Musieliśmy przedstawić wizualizację co na tych 2 ha chcielibyśmy zrobić i w ciągu 5 lat musimy zagospodarować ten teren. Na inwestycje gmina ma blisko 200 tys. zł, rocznie będzie przeznaczana kwota od 20 do 50 tys. zł na zagospodarowanie tego miejsca.

Na terenie obiektu znaleźć ma się pełnowymiarowe boisko, boisko do piłki plażowej i koszykówki, a i nie zapomniano o najmłodszych, dla których powstać ma plac zabaw. Kierowcy nie muszą martwić się również o miejsca postojowe, bo na ten cel w planach przeznaczono około 30 arów powierzchni gruntu.

Tak przedstawia się koncepcja na najbliższe pięć lat, a co dalej wszystko zależy od tego czy kompleks faktycznie będzie cieszył się zainteresowaniem. Do tej pory zostały rozpoczęte prace nad boiskiem.

Włodarz gminy nie kryje nadziei, że kompleks przyciągnie jeszcze więcej turystów i sportowców: – Chcemy jeszcze więcej ściągać sportowców z Dolnego Śląska i Ślaska, a to pewnie się przyda. Jeśli ten teren się sprawdzi, to jak najbardziej będziemy chcieli go zagospodarowywać dalej – zapewnia Wiesław Berski.

Być może w przyszłości gmina Kobyla Góra słynąć będzie nie tylko z tego, że przyciąga turystów nad Zalew, ale również z tego, że zacznie ściągać do siebie sportowców.

MaG

(fot.sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl