Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / 56-latek kradł prąd

56-latek kradł prąd

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności w sprawie nielegalnego poboru energii. Kradzież prądu miała miejsce w jednym prywatnych domów na terenie gminy Kobyla Góra, gdzie sprawca celowo pominął urządzenie pomiarowe.

W miniony czwartek (09.02.2017r.) kobylagórscy dzielnicowi ujawnili nielegalny pobór energii w jednym z prywatnych domów na terenie gminy Kobyla Góra. 56-letni mężczyzna poprzez nielegalne łącze pominął urządzenie pomiarowe i pobierał prąd. Ustalenia wykazały, że sprawca korzystał w ten sposób z energii od stycznia 2016 roku.

W chwili obecnej szacowane są straty na szkodę jednej z firm energetycznych.

Przypominamy, że kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz aspektu prawnego kradzieży prądu, należy brać pod uwagę aspekt dotyczący zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników urządzeń elektrycznych. Brak jakichkolwiek zabezpieczeń na nielegalnych instalacjach stwarza wiele zagrożeń, zarówno dla osób dokonujących kradzieży, jak i osób postronnych, zupełnie nieświadomych wykonania przeróbek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl