Strona główna / Okolice / W powiecie nie ma bezdomnych

W powiecie nie ma bezdomnych

W związku z odbywającym się na terenie całego kraju liczeniem osób bezdomnych również w naszym powiecie skontrolowane zostały pustostany, ogrody działkowe, dworce PKS i PKP oraz inne miejsca gromadzenia się osób bezdomnych. Na terenie powiatu ostrzeszowskiego nie ujawniono takich osób.

Działania miały miejsce w środę, 8 lutego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrzeszowie, Straży Miejskiej oraz Straży Ochrony Kolei prowadzili kontrolę przez cały dzień, a także w porze nocnej. – Podczas środowych działań powołane do tego zadania służby i instytucje nie ujawniły osób bezdomnych. Niemniej jednak w związku z trwającym okresem zimowym policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Ogromną rolę w tym zakresie wykonują również dzielnicowi, którzy podczas obchodu swoich rewirów służbowych kontynuować będą odwiedziny posesyjne u osób zamieszkujących samotnie oraz będących w trudnej sytuacji życiowej – informuje ostrzeszowska policja.

Funkcjonariusze po raz kolejny kierują również apel do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, aby nie pozostawali obojętni wobec osób przebywających na dworze, na klatkach schodowych, piwnicach i innych obiektach, szczególnie niezamieszkałych. W przypadku ujawnienia takiej osoby policja prosi o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie – 997, Można też kontaktować się z instytucjami pomocowymi, tj. MGOPS, PCPR lub Strażą Miejską.

KK

Jeden komentarz

  1. Czasem na rynku, grupy 2-6osobowe tyle przebywają że można wątpić czy mają dom czy pilnują żeby żabka nie uciekła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl