Strona główna / Okolice / Sołectwo Bierzów / Nowy rok – nowy zarząd

Nowy rok – nowy zarząd

Panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Bierzowie wzięły udział w corocznym walnym zebraniu sprawozdawczym, podczas którego wybrano nowy zarząd.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane przez panią Małgorzatę Wawrzyniak w 2013 roku i obecnie liczy 33 członkinie. Podczas corocznych zebrań panie poruszają wiele tematów związanych z rozwojem wioski, gminy, organizacją uroczystości oraz innymi aspektami, które dotyczą mieszkańców Bierzowa.

Koło Gospodyń przez cały rok dba również o wystrój i porządek przy Tablicy Papieskiej w miejscu, gdzie odbywa się uroczysta msza św. podczas obchodów Dnia Chleba: – W tym roku 1 maja pragniemy zorganizować również Święto Chleba. Dla naszej wioski, dla nas, mieszkańców, i gminy jest to niezwykłe wydarzenie i pragniemy je kontynuować. Będziemy świętować w tym roku już po raz siódmy. Przed nami sporo pracy i zwracam się z serdeczna prośbą o włączenie się państwa, czyli członkiń, sympatyków, mieszkańców i władz do pomocy przy organizowaniu festynu. Uważam, że to dobry i szlachetny cel – apelowała prezes stowarzyszenia Małgorzata Wawrzyniak do koleżanek z koła i zaproszonych gości.

Stowarzyszenie cały czas prowadzi również kronikę, gdzie w miarę możliwości wklejane są materiały i zdjęcia dokumentujące pracę koła. Podsumowując miniony rok prezes stowarzyszenia dziękowała wszystkim za zaangażowanie w życie wsi. – Drogie członkinie, jesteście naprawdę wspaniałe, wyjątkowe i za to jestem wam bardzo serdecznie wdzięczna. Pragnę, aby ta mała nasza ojczyzna, jaką jest wieś Bierzów, pozostała na zawsze w sercu, duszy i pamięci naszych mieszkańców, naszych władz na różnych szczeblach. Dziękuję bardzo wszystkim za wspaniałą współpracę w imieniu stowarzyszenia. Pragnę podkreślić, że jest to działalność społeczna. Pamiętajcie, ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy się trzymać razem.

Podczas zebrania powołano nowy zarząd. Prezesem niezmiennie pozostała M. Wawrzyniak, której towarzyszyć w kolejnym roku będą: Ewelina Zaremba, Elżbieta Zaremba, Karolina Nurska, Anna Młot, Beata Cyjak oraz Anastazja Kula. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została pani Teresa Stępień, której w obowiązkach pomagać będą Maria Piwoń, Czesława Włodarczyk, Krystyna Wacławik oraz Halina Michalak.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl