Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Uczcili pamięć swojego patrona

Uczcili pamięć swojego patrona

Uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach świętowali dzień patrona szkoły. Przygotowano w tym dniu wiele atrakcji i konkursów.

Uroczystość odbyła się w piątek 17 lutego w placówce szkolnej, gdzie na początek nauczyciele przygotowali pogadankę na temat Józefa Kulli, który jest patronem tamtejszej szkoły. Każda z klas z tej okazji przygotowała gazetkę przedstawiającą Mąkoszyce i okolice.

Uczniowie w tym dniu wzięli również udział w konkursie plastycznym pt. Mąkoszyce za 100 Lat, w którym barwnie i pomysłowo przedstawiły to, jak widzą swoją miejscowość w przyszłości. Pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły: Otylia Moskwa, Oliwia Pol, Katarzyna Karczewska, które reprezentowały kl. II b oraz Maja Nowacka, Aleksander Bieda, Oliwier Bugajski, Patryk Raszewski–Nolbert z kl. III a.

Nie zapomniano również o najmłodszych, bowiem dla dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowano konkurs plastyczny pt. Moja Mała Ojczyzna, w którym autorką najciekawszej pracy była Laura Pilawska.

Uczniowie klas IV-VI z kolei wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły i małej ojczyźnie. W tych zmaganiach najlepsi okazali się czwartoklasiści: Hania Sipurzyńska oraz Hubert Grygowski. Okazuje się, że rywalizacja była zacięta, bo w pracy plastycznej, a dokładniej w przygotowywaniu plakatu pt. Każdy w mojej klasie jest ważny, niezwyciężona okazała się klasa V. Najstarsi uczniowie z kl. VI nie mogli pozostać w tyle i to właśnie oni byli bezkonkurencyjni w konkursie na prezentację pt. Mąkoszyce wczoraj i dziś.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Patrona był uroczysty apel, poświęcony Józefowi Kulli.

MaG

(fot.Szkoła Mąkoszyce)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl