Strona główna / Bez kategorii / Dziś 3 marca – Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś 3 marca – Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dzień 3 marca Międzynarodowym Dniem Pisarzy został ustanowiony w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy – PEN Club. Nazwa organizacji pochodzi od pierwszych liter słów: poets, essayists, novelists, czyli poeci, eseiści i powieściopisarze.

Głównym celem stowarzyszenia jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Więcej na temat działalności PEN Club znajdziecie państwo na oficjalnej stronie: www.penclub.com.pl.
Międzynarodowy Dzień Pisarzy jak dotąd nie był zbyt popularny w naszym kraju. W niektórych miastach Polski owszem, organizowane są z tej okazji spotkania autorskie czy wieczory literackie. Polacy znacznie bardziej przykładają wagę do Światowego Dnia Książki, który obchodzony jest 23 kwietnia. Może warto pomyśleć o czczeniu Dnia Pisarzy i uhonorowaniu w odpowiedni sposób twórców literatury?
Wszystkim pisarzom życzymy oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. Oby tworzone przez nich działa zwróciły uwagę i zostały docenione przez wielu sympatyków książki.
MaG
(fot.sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl