Strona główna / Bez kategorii / Najlepsi w Powiatowych Potyczkach Matematyczno-Sportowych

Najlepsi w Powiatowych Potyczkach Matematyczno-Sportowych

Gimnazjum z Kobylej Góry zajęło pierwsze miejsce w XVII Powiatowych Potyczkach Matematyczno-Sportowych, które odbyły się pod patronatem starosty ostrzeszowskiego.

W tegorocznych potyczkach udział wzięli uczniowie klas I gimnazjum z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Niestety zabrakło reprezentantów z Kraszewic. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kobylej Góry, drugie miejsce na podium przypadło gospodarzom, czyli Gimnazjum Nr 2 w Ostrzeszowie, a trzecie Gimnazjum z Grabowa nad Prosną. Wielkie podziękowania i ukłony kierowane są nie tylko do zawodników ale również do osób, które musiały się napracować przy organizacji. Zadania konkursowe z matematyki opracowały wspólnie Krystyna Pawlak, Wiesława Mrugalska oraz Maria Kapelańczyk. Z kolei koordynatorką sportowych zmagań była Wioleta Nowińska, a oprawę muzyczną podczas konkursu przygotował Grzegorz Golanowski.

W jury części matematycznej zasiadali: Krystyna Wroniecka, Małgorzata Małolepsza oraz Teresa Wałczyk. Z kolei nad prawidłowym przebiegiem części sportowej czuwała komisja w składzie: Aleksandra Kałużny, Alicja Wróbel i Krzysztof Kuchta. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach, a organizatorom życzymy pomysłów na kolejne konkursy łączące naukę i zabawę.

Niestety ze względu na to, że w myśl odpowiedniej ustawy likwidowane są gimnazja, były to ostatnie tego rodzaju potyczki matematyczno – sportowe w powiecie. Pozostaje mieć nadzieję, że organizatorzy po likwidacji gimnazjów pomyślą nad nową formą konkursu.

MaG

(fot.powiatostrzeszowski.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl