Strona główna / Sport / Kickboxing / Kolejny tytuł Mistrza Polski dla Kick-Boxing Club Poprawa ! Weronika Szymczak ze zlotem.

Kolejny tytuł Mistrza Polski dla Kick-Boxing Club Poprawa ! Weronika Szymczak ze zlotem.

Weronika Szymczak reprezentantka Kick-Boxing Club Poprawa zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek w K-1.

Turniej tej najtwardszej formuły kickboxingu odbył się 10-12 marca w Legnicy.

Weronika zwyciężyła kategorię – 60kg. W finałowej walce pokazując swój ogromny talent, umiejętnie wypunktowała zawodniczkę ze Stargardu Szczecińskiego Zuzannę Łaptutę, która na koncie ma duże międzynarodowe sukcesy w muay-thai.

Dla 17 letniej ostrowianki to drugi tytuł Mistrzyni Polski juniorek po ubiegłorocznym zwycięstwie w full-contact. Tytuł dał jej kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy w Skopje w Macedonii.

W turnieju tym, który miał doskonałą obsadę w najsilniejszej kategorii seniorów walczyli jeszcze kolejni reprezentanci Clubu Poprawy. Olga Michalska spotkała się w pierwszym eliminacyjnym pojedynku kat -56kg z Mistrzynią Świata i reprezentantką Polski na lipcowe World Games Małgorzatą Dymus. Wyzwanie dla młodej zawodniczki było ogromne, lecz stawiła dzielnie czoło rywalce z Wrocławia. Olga przez długi czas w tym pojedynku prowadziła na kartach sędziowskich lecz w drugiej części walki doświadczenie Dymus wzięło górę i to ona została zwyciężczynią tego pojedynku.

Tomasz Przybylski również nie miał szczęścia w losowaniu bowiem w pierwszym pojedynku trafił na ubiegłorocznego Mistrza Polski i jak się później okazało również tegorocznego.

Adam Gielata pomimo początkowo wyrównanej walki okazał się lepszy od Tomka, który pokazał dużo charakteru w tym pojedynku.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Na tle silnych rywali pokazali i myślę, że udowodnili sobie, że przyszłość jest przed nimi. Olga i Tomek ciężko pracują na swoje sukcesy i z pewnością w gronie seniorów one szybko przyjdą. Weronika Szymczak potwierdziła umiejętności w gronie juniorów i cieszymy się, że mamy taki talent u siebie” – trener Radosław Radomski.

Przed zawodnikami z początkiem kwietnia kolejne Mistrzostwa Polski tym razem w klasycznej formule full-contact – w której czują się doskonale oraz walki zawodowe.

R.R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl