Strona główna / Parafie / Najśw. Serca Pana Jezusa / Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Jak co roku w Niedzielę Palmową z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na Górze Krzyża Jubileuszowego odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji kaliskiej. Sprawy organizacyjne przedsięwzięcia były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się wczoraj w Starostwie Powiatowym.
Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Młodzieży i wyraz solidarności z młodzieżą całego świata. Zgodnie ze zwyczajem, spotkanie z okazji Diecezjalnego Dnia Młodych odbędzie się na Górze Krzyża Jubileuszowego, czyli Kobylej Górze. 9 kwietnia przybędzie tu młodzież z całej diecezji wraz z duszpasterzami i katechetami. Organizatorzy spodziewają się około 1,5 tysiąca pielgrzymów.
Uroczystości rozpocznie koncert ewangelizacyjny w wykonaniu Arkadio (godz. 13:00). O 15:30 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa. Wszystkie części uroczystości będą się odbywały pod Krzyżem Jubileuszowym.
Na spotkaniu u starosty ostrzeszowskiego z udziałem samorządowców, służb mundurowych, harcerstwa i duchowieństwa, omawiano sprawy organizacyjne przedsięwzięcia, przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa i porządku.

źródło: powiatostrzeszowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl