Strona główna / Parafie / Najśw. Serca Pana Jezusa / Spotkanie młodych na Górze Krzyża
img_0009__800x533_

Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Jak co roku w Niedzielę Palmową z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na Górze Krzyża Jubileuszowego odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji kaliskiej. Sprawy organizacyjne przedsięwzięcia były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się wczoraj w Starostwie Powiatowym.
Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Młodzieży i wyraz solidarności z młodzieżą całego świata. Zgodnie ze zwyczajem, spotkanie z okazji Diecezjalnego Dnia Młodych odbędzie się na Górze Krzyża Jubileuszowego, czyli Kobylej Górze. 9 kwietnia przybędzie tu młodzież z całej diecezji wraz z duszpasterzami i katechetami. Organizatorzy spodziewają się około 1,5 tysiąca pielgrzymów.
Uroczystości rozpocznie koncert ewangelizacyjny w wykonaniu Arkadio (godz. 13:00). O 15:30 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa. Wszystkie części uroczystości będą się odbywały pod Krzyżem Jubileuszowym.
Na spotkaniu u starosty ostrzeszowskiego z udziałem samorządowców, służb mundurowych, harcerstwa i duchowieństwa, omawiano sprawy organizacyjne przedsięwzięcia, przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa i porządku.

źródło: powiatostrzeszowski.pl

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl