Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Uczeń z Mąkoszyc laureatem konkursu wojewódzkiego

Uczeń z Mąkoszyc laureatem konkursu wojewódzkiego

Uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach sięgnął po kolejne zwycięstwo w konkursie języka angielskiego. Długie przygotowania się opłaciły. Antek Homiński został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Pod koniec 2016 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym Antek Homiński, jako jedyny uczeń ze szkoły w Mąkoszycach, przeszedł do kolejnego etapu. – Zakres materiału był naprawdę obszerny i obejmował m.in. słuchanie oraz czytanie teksów anglojęzycznych, gramatykę i szeroki zasób słownictwa. Chłopiec bez problemu przyswajał coraz trudniejsze zagadnienia – podkreślają nauczyciele Antka.

W kolejnym etapie chłopiec zmierzył się z uczniami szkół dwujęzycznych, wśród których byli także obcokrajowcy, którym język angielski nie jest na co dzień obcy. I tak 24 lutego w Poznaniu odbył się rejonowy etap konkursu, w którym trud przygotowań został doceniony i chłopiec dostał się do etapu na szczeblu wojewódzkim, co było miłym zaskoczeniem zarówno dla nauczycieli, jak i samego ucznia.

Już wtedy oznaczało to kolejne tygodnie przygotowań i opracowanie trudniejszych zagadnień językowych. – Tym razem poprzeczka została podniesiona i trzeba było skupić się na opanowaniu innych umiejętności. Chłopiec musiał dodatkowo napisać list polecający obejrzenie filmu oraz znać w bardzo dobrym stopniu kulturę i historię Wielkiej Brytanii – czytamy na profilu internetowym szkoły. Nauczycielem prowadzącym język angielski w placówce jest pani Beata Walczak-Kozłowska.

W sobotę, 1 kwietnia, w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. 4 kwietnia poinformowano, że Antek Homiński uzyskał tytuł laureata. Radość tym większa z uwagi na fakt, że uczeń nie uczęszcza na dodatkowe zajęcia z tego języka. – Swoją ambitną pracą, skromnością i językowym zdolnościom udowodnił, że nawet z małej szkoły można osiągnąć szczyty marzeń – podkreślają nauczyciele.

Sukces ucznia jest pierwszym tak wysokim osiągnięciem Szkoły Podstawowej im. Józefa Kulli w Mąkoszycach, w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Antkowi Homińskiemu i jego rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

MaG

(fot. SP Mąkoszyce)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl