Strona główna / Bez kategorii / Dziś dzień czystych okien

Dziś dzień czystych okien

Tak się składa, że święta zbliżają się wielkimi krokami, tak więc większość gospodyń dzisiejsze święto może uważać za zaliczone, bo jakby niektóre osoby starszego pokolenia powiedziały w Wielkim Tygodniu porządków się już nie robi.

Dziś 12 kwietnia, w kalendarzu świąt nietypowych oznaczony jako dzień Czystych Okien. Przy tej okazji dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli wyczyścić wszystkich okien w swych domach, przedstawiamy sprawdzony sposób na lśniące szyby.

Jedne panie uwielbiają myć okna i mogłyby to robić przynajmniej raz w tygodniu, z kolei inne odkładają ten niewdzięczny obowiązek jak długo się da, co nie sprzyja raczej szybkiemu ich myciu później. Tak więc, jeśli okna już dawno nie były czyszczone, warto zainwestować w chłonną ściereczkę z mikrofibry, do tego woda z płynem do naczyń, do której można dodać glicerynę, która powstrzyma szybkie osadzanie się zanieczyszczeń na szybach.

Gospodynie preferujące bardziej ekologiczne sposoby mogą przygotować samodzielnie roztwór do mycia okien. Na 5 litrów wody należy wlać około 8 łyżek soku z cytryny lub octu. Z kolei do polerowania przyda się stara metoda stosowana przez nasze babcie, czyli szare gazety. Jednak można je zastąpić ręcznikami papierowymi, które są bardziej nowoczesną metodą i w dobie kolorowych pism znacznie bardziej osiągalną.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl