Strona główna / Sport / Kickboxing / Olga Michalska Mistrzynią Polski seniorek w kickboxingu! Weronika Szymczak potwierdza dominację wśród juniorek, świetny występ Tomasza Przybylskiego!

Wspaniałe wyniki uzyskali reprezentanci Kick-Boxing Club Poprawa na Mistrzostwach Polski formuły full-contact w Piotrkowie Trybunalskim (7-9.04.2017r), którzy zdobyli tam aż 6 medali.

Najcenniejsze trofeum wywalczyła Olga Michalska, zostając po raz pierwszy w swojej karierze Mistrzynią Polski seniorek. Wcześniej Olga zdobywała tytuły w gronie juniorek, a w tym roku już była najlepsza w tej najmocniejszej seniorskiej rywalizacji.

W drodze do tytułu kategorii – 52kg pokonała utytułowaną Żanetę Cieślę (Legion Głogów) a w finale Marię Romańską (Legia Warszawa), której udanie zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę. Zawodniczka KBC Poprawa dodatkowo otrzymała puchar i wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki całych Mistrzostw Polski.

Trener Kadry Narodowej Radosław Laskowski powołał tę 20 letnią zawodniczkę do Kadry Narodowej, a najważniejsza impreza seniorska to październikowe Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.

Doskonale spisał się też podczas tego turnieju, startujący w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej seniorów – 71kg Tomasz Przybylski. Zdobył on tytuł V-ce Mistrza Polski. W drodze do finału, po zaciętych walkach, pokonał kolejno Wojciecha Chabierskiego (Police), Pawła Mielnickiego (Sokół Jarosław), Mateusza Parata (Prosna Kalisz). Uległ jedynie w finale najlepszemu zawodnikowi tych Mistrzostw- Jakubowi Pokusie (KKS Poznań). To pierwszy medal seniorskich Mistrzostw dla Tomka i od razu tak cenny – na pewno zasłużony.

W rywalizacji seniorów startował również w kat. – 91kg Szymon Dwornikowski, lecz po zaciętej walce w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Szymona Wąsa.

Wśród juniorów doskonale spisała się Weronika Szymczak, potwierdzając swoją dominację w kategorii – 60kg i pewnie wygrywając swoje walki. Niedawno zdobyła tytuł w formule K-1 – teraz w full-contact. Pośród wszystkich juniorek, podobnie jak jej starsza koleżanka z klubu Olga Michalska, została uhonorowana pucharem dla najlepszej juniorki całych Mistrzostw.

Druga z juniorek z klubu KBC Poprawa Anna Szymańska tym razem nie zdołała obronić tytułu sprzed roku. Ania w starciu finałowym, pomimo bardzo dobrego początku, w końcowej fazie pojedynku straciła siły i musiała zadowolić się srebrnym medalem kat. – 56kg.

Juniorzy w niższych kategoriach wagowych Marcel Szadkowski i Dawid Szadkowski zdobyli srebrny i złoty medal.