Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Mąkoszycki Dar Przyjaźni – FOTORELACJA

Mąkoszycki Dar Przyjaźni – FOTORELACJA

Mąkoszyce otrzymały sadzonki drzew i krzewów od zaprzyjaźnionych Mąkoszyc opolskich. Zgodnie z prośbą darczyńców rośliny zostały posadzone w parku im. Bogdana Kulli, który został uroczyście otwarty w ubiegłym roku.

Stowarzyszenie z ,,Inicjatywą” wspólnie z Radą Sołecką ustaliło, że drzewka posadzą dzieci ze Żłobka i Przedszkola ,,Bajkowo”w Mąkoszycach. To miało miejsce we wtorek, 11 kwietnia.

Przypomnijmy, lokalizacja parku podyktowana była w głównej mierze myślą o najmłodszych, które w ten sposób zyskały miejsce do wypoczynku, spacerów i zabaw. Dlatego ważne jest, aby miały tam swoje drzewka, które osobiście posadzą i będą je obserwować, pielęgnując i troszcząc się o nie. Jak podkreślają inicjatorzy wydarzenia, wszystko to ma służyć temu, aby po latach dzieci mogły z dumą powiedzieć: „to jest moje drzewo posadzone dla mieszkańców naszej miejscowości”.

Mimo chłodu i niezbyt sprzyjającej aury dzieci wraz z wychowawcami i dyrektor placówki Edytą Szajdak-Kitą dotarły na miejsce. W oczekiwaniu na wychowanków żłobka, ich starsi koledzy swymi wesołymi piosenkami rozgrzewali się skacząc i śpiewając wesoło, odganiając tym samym kłębiące się chmury.

Po przybyciu już wszystkich do parku, zgromadzonych powitała prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Mąkoszyce i okolic z Inicjatywą, Ilona Brej oraz sołtys Piotr Ługowski. Najmłodszych przyjechał wspomóc w sadzeniu drzewek wójt gminy Wiesław Berski. Mimo pogody nie zabrakło także rodziców, przedstawicieli rady sołeckiej i mieszkańców wsi, którzy chętnie przyglądali się sadzeniu ,,Mąkoszyckich drzewek”.

Dzieci ochoczo podzieliły się na grupy i zabrały do sadzenia sześciu drzewek, w czym dzielnie pomagały im ich wychowawczynie. Każdy chciał mieć swój udział w pracy, każdy chciał dotknąć rośliny, podlać ją, czy pograbić przysypaną ziemię. Po wszystkim przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie przed wejściem do parku, ale nie mogło zbraknąć nagrody dla małych ogrodników, a mianowicie organizatorzy przygotowali słodką niespodziankę od ,,zajączka”, który zostawił między drzewami kolorowe jajka, a w koszykach wafelki i soczki. Ileż radości sprawiło szukanie prezentów.

Mąkoszycki park wzbogacił się o kolejne drzewka i krzewy, jednak najważniejsze jest to, że dzieci z pobliskiego przedszkola mają swój wkład w prace na rzecz rozwoju wsi i być może dzięki takim działaniom w przyszłości będą potrafiły dbać o to miejsce.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl