Strona główna / Okolice / Przekroczyli prędkość – stracili prawo jazdy

Przekroczyli prędkość – stracili prawo jazdy

Policjanci skontrolowali łącznie 40 pojazdów, ujawnili 30 wykroczeń drogowych, które dotyczyły przekroczeń prędkości. Ponadto stróże prawa zatrzymali 3 prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

W minioną środę, 19 kwietnia, na terenie powiatu ostrzeszowskiego po raz kolejny realizowane były wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienie kierowców, którzy nie reagują na apele i poruszają się pojazdami z nadmierną prędkością.

Podczas całodniowej akcji, funkcjonariusze drogówki skontrolowali 40 pojazdów i ujawnili 30 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

Nie zabrakło również kierowców z gm. Kobyla Góra, którzy postanowili pokazać na co stać ich pojazdy w terenie zabudowanym.

Pierwszy mężczyzna został zatrzymany w Myślniewie tuż przed godz. 17:00. Policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcą z pow. oleśnickiego, który kierując osobowym audi a4 w obszarze zabudowanym, przekroczył prędkość o 73 km/h. Sprawcy zostało zatrzymane prawo jazdy, policjanci dodatkowo ukarali mężczyznę punktami karnymi i karą grzywny.

To jednak nie koniec kierowców, którzy gminne drogi traktują jak ekspresowe. W tej samej miejscowości kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Kobyla Góra, kierującego pojazdem marki volkswagen golf. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Policjanci również w tym przypadku zatrzymali prawo jazy, ukarali kierowcę karą grzywny i punktami karnymi.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl