Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / W Kobylej Górze zbadają klimat

W Kobylej Górze zbadają klimat

To już pewne. Jeszcze w tym roku w Kobylej Górze zbadany zostanie klimat.

30 marca podczas posiedzenia rady Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” dokonano oceny 25 wniosków i wyboru operacji do dofinansowania. Wniosek złożony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kobyla Góra pt. „Czyste powietrze, woda, las – to wszytko jest wśród nas. Badanie klimatu w celu promowania Kobylej Góry” został rozpatrzony pozytywnie. Gmina tym samym otrzymała na promowanie obszaru, poprzez badanie klimatu, wsparcie w wysokości 15.744 zł (20 procent inwestycji musi stanowić wkład własny).
Kiedy będzie badany klimat? Prawdopodobnie jeszcze tego lata. – Będziemy się kontaktować z firmą z Warszawy i z Instytutem Geografii, który będzie te badania robił. Mają tu przyjechać niedługo i zorientować się, gdzie ewentualnie mogą te czujniki zamontować (urządzenia pomiarowe – red.) To też będzie trwało gdzieś około dwóch miesięcy. Mam nadzieję, że to w sezonie też będzie już wiadomo – mówi wójt Wiesław Berski.
Przypomnijmy, gmina w ramach rozdania środków na lokalne inicjatywy składała do OLGD dwa wnioski. Oba zostały rozpatrzone pozytywnie.
Teraz tylko czekać na wyniki pomiarów, by móc powiedzieć: „taki mamy klimat”.
MaG

Jeden komentarz

  1. Proponuję zbadać w terminie od listopada do lutego. Dane będą bardziej wiarygodne i z pewnością nawet przegonimy Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl