Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Koła młyńskie na powitanie

Koła młyńskie na powitanie

Już wkrótce przy wjazdach na teren kobylogórskiej gminy staną koła młyńskie. Symbolu promującego najbardziej turystyczną miejscowość powiatu ostrzeszowskiego nie zabraknie też w centrum miejscowości.

Przypomnijmy, koło młyńskie znajduje się już na skrzyżowaniu dróg, przy Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze, gdzie corocznie w Nowy Rok mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami władz spotykają się na uroczystej zmianie cyferki.
Pomysł tego typu witacza tak się spodobał, że działacze z Kobylej Góry postanowili ustawić koła przy kolejnych drogach prowadzących na teren gminy. Wszystko to dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Kobyla Góra, które złożyło do Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania wniosek pod nazwą „Koło młyńskie symbolem promowania i zachowania dziedzictwa Kobylej Góry”, w ramach przedsięwzięcia, które ma pomóc w zachowaniu dziedzictwa lokalnego.
Posiedzenie rady i rozpatrzenie wniosków miało miejsce 30 marca. Kobylogórski wniosek otrzymał 13.36 pkt., a kwota wsparcia, o jaką wnioskowano, wynosi 24 tys. zł, i tyle właśnie gmina otrzyma na ustawienie nowych witaczy. Warunek dofinansowania jest jeden – aby uzyskać wsparcie, należy mieć 20-procentowy wkład własny.
Podświetlone koła młyńskie pojawią się już niebawem przy drodze wojewódzkiej nr 449 – w Bierzowie i Pisarzowicach. Trzecie ustawione zostanie w centrum Kobylej Góry. – Będzie to zbiornik z wodą, obieg zamknięty, podświetlany, tak aby koło mogło się kręcić. Pozostałe też będą podświetlane, ale w formie ozdoby – wyjaśnia wójt Wiesław Berski. Według zapewnień włodarza Kobylej Góry, witacze mają się pojawić jeszcze przed sezonem wakacyjnym, aby w oryginalny sposób powitać wczasowiczów zażywających relaksu w turystycznej miejscowości naszego powiatu.
MaG

fot.KobylaGoraMovie

2 komentarze

  1. mogło by być w nocy bardziej oświetlone 😉

  2. „Piąte koło u woza” (a drogi dalej dziurawe). Na pewno polepszy byt mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl