Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Kolejne sukcesy uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze

Kolejne sukcesy uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze

Jak co roku uczniowie Gimnazjum im.Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze przystąpili do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Są one przeprowadzane w trzech etapach-szkolnym, rejonowym i wojewódzkim, z których każdy wymaga od uczestników dużej wiedzy i umiejętności.

Ponieważ zadania konkursowe już na etapie szkolnym należą do wymagających, udział w etapie rejonowym jest znaczącym sukcesem. W tym roku naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowali uczniowie z pięciu przedmiotów: matematyki (Maurycy Sosnowski, Bartosz Stodolski), historii (Bartosz Stodolski), geografii (Bartosz Stodolski, Jakub Szczygieł), języka niemieckiego (Patricia Góra) oraz wiedzy o społeczeństwie (Bartosz Stodolski, Jakub Szczygieł)

Uczniowie walczyli o miejsca w ostatnim etapie, a troje z nich znalazło się w zaszczytnym gronie laureatów, byli to: Patricia Góra z języka niemieckiego, Jakub Szczygieł i Bartosz Stodolski z geografii. Na uwagę zasługuje fakt, że Bartosz powtórzył swój zeszłoroczny sukces. Uczniowie uzyskując tytuł laureata, zostali zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego.

11 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, na której uczniowie naszego gimnazjum odebrali tę prestiżową nagrodę.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych w przyszłości.

D.Kocot, E.Moch, E.Kubiak,

J.Ciachera-Raduła, M.Koźmińska

źródło: kobyla-gora.pl

2 komentarze

  1. Gratulacje dla uczniow i opiekunow. ⦆⦆⦆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl