Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Seria zwycięstw przerwana

Seria zwycięstw przerwana

Kaliska klasa okręgowa: KS Opatówek – Zefka Kobyla Góra 1:0 (0:0)

„Tak się bawi, tak się bawi..” – przyśpiewka ta w meczu XXII kolejki została wyśpiewana z ust piłkarzy KS Opatówek, którzy po ciężkim boju wygrali z naszą Zefką 1:0.

Drużyna z Kobylej Góry do meczu z „Kosą” przystąpiła w bardzo okrojonym składzie. Oprócz podstawowej jedenastki na ławce zasiadło tylko dwóch zmienników. Nieobecny był również bramkarz Łukasz Komar, którego musiał zastąpić zawodnik z pola – Szymon Jędrzejewski. Nowy golkiper spisał się bardzo dobrze i niejednokrotnie uratował nas przed stratą bramki. Bezbramkowy wynik utrzymał się do końca przerwy, mimo tego, że gospodarze mieli większą przewagę. Gdy dobiegła ona końca, kobylogórzanie w porównaniu do pierwszej części spotkania zaczęli grać lepiej. Nie oznacza to jednak, że przeciwnicy odpuścili. Skądże. KS Opatówek stwarzał sobie wiele akcji, aż w końcu jedną z nich wykorzystał. W 71 minucie Kacper Rybka strzelił głową na 1:0. To pozwoliło biało-czerwonym poczuć się pewniej i dzięki temu mieli asa w rękawie. Niestety, jak widać, nie był to szczęśliwy weekend dla czołowych drużyn powiatu ostrzeszowskiego, ale porażka Zefki ginie na tle ostatnich pięciu wygranych z rzędu. Trzeba być pozytywnej myśli i co najważniejsze, nie przestraszyć się kolejnych rywali, którzy nie zapowiadają się łatwo.

Skład: Jędrzejewski, Drobczyński P., Woźny, Domagalski (80’ Szudy), Ogrodniczak, Zmyślony, Ponitka F., Maciaczyk (67’ Pinkiewicz), Sieraczek Z., Sieraczek K., Ponitka D.