Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Wyjaśnienia WZDW w Poznaniu odnośnie niedziałającej sygnalizacji świetlnej

Wyjaśnienia WZDW w Poznaniu odnośnie niedziałającej sygnalizacji świetlnej

W nawiązaniu do publikacji pt. „Kłopotliwa sygnalizacja”, która ukazała się na Państwa portalu internetowym w dniu 21 kwietnia, w przesyłamy wyjaśnienia WZDW w Poznaniu dotyczące omawianej sprawy. Bardzo proszę o przedstawienie naszego stanowiska na portalu.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

„W nawiązaniu do publikacji z dnia 21 kwietnia br. pt. „Kłopotliwa sygnalizacja” Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu informuje, że termin uruchomienia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulicy Powstańców Wlkp. (drogi wojewódzkiej nr 449) i ul. 1. Maja (drogi gminnej) w Kobylej Górze – jak w przypadku budowy wszystkich sygnalizacji świetlnych – nie w pełni zależy od WZDW w Poznaniu. Uzależniony jest on bowiem od podłączenia sygnalizacji do zasilania przez zakłada energetyczny. W umowie zawartej w grudniu 2016 r. spółka Energa-Operator zobowiązała się do wybudowania przyłącza energetycznego w ciągu pięciu miesięcy. W kwietniu br. poinformowała nas o realizacji zadania. W związku z tym podpisaliśmy umowę na dostawę energii elektrycznej ze spółką Energa-Obrót Gdańsk i obecnie oczekujemy na zamontowanie licznika operatora. Sygnalizacja świetlna na wskazanym przejściu dla pieszych powinna więc zostać uruchomiona w maju br.

Z-ca Dyrektora
Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
( – )
Andrzej Staszewski”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl