Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Siłownia zewnętrzna w Mąkoszycach?

Siłownia zewnętrzna w Mąkoszycach?

Siłownie zewnętrzne w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne wśród społeczeństwa. Również mieszkańcy Mąkoszyc mają duże szanse na aktywne spędzanie czasu w parku.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju wsi Mąkoszyce i okolic ”Z inicjatywą” złożyło wniosek do Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania w sprawie dofinansowania siłowni zewnętrznej.

Wniosek o nazwie ,,Kochane Mąkoszyce aktywnie będą spędzać życie”, dotyczący budowy siłowni zewnętrznej w nie tak dawno otwartym parku im. Bogdana Kulli, został rozpatrzony pozytywnie.
Wiadomym jest to, że wskazaniem była realizacja inwestycji w tym roku, jednak – jak informuje wójt Wiesław Berski – stowarzyszenie wystartowało w konkursie nie mając na dzień składania wniosku wymaganego wkładu własnego, który wynosi 20 procent inwestycji, czyli w tym przypadku około 6 tys. zł.

Na terenie gminy działają trzy stowarzyszenia i projekty wszystkich trzech zostały zaakceptowane przez OLGD. Włodarz gminy nie kryje, że chciałby pomóc wszystkim organizacjom w realizacji inwestycji. Stąd pojawił się nawet pewien pomysł, a mianowicie dotacje dla stowarzyszeń. Wszystko jednak zależy od opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz zdania radnych. – Jeśli nam na coś takiego pozwolą, a dokładniej Ustawa o finansach publicznych, to będziemy chcieli robić dotacje dla stowarzyszeń, które będą pozyskiwały środki zewnętrzne na zadania publiczne. Jeśli to nam przejdzie w taki sposób, i jeśli radni to przegłosują, to oczywiście będziemy działać w tym kierunku – mówi W. Berski. – Mamy teraz trzy stowarzyszenia, które można by pod zadania publiczne podciągnąć. Jeśli będzie zgoda rady i jakieś środki uda się znaleźć, to jakąś kwotę każde stowarzyszenie otrzyma, żeby się nie okazało, że tylko jedno otrzymuje środki. Żeby każdemu pomóc. Ale, tak jak mówiłem, najpierw trzeba to sprawdzić, czy taka uchwała może być podjęta – wyjaśnia wójt.

Wkrótce okaże się, czy gmina i członkowie stowarzyszenia znajdą środki własne, aby móc rozpocząć budowę siłowni dla mieszkańców Mąkoszyc. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że park znajduje się w centrum miejscowości i w bliskim otoczeniu przedszkola, a sprzęty do ćwiczenia z pewnością znajdą akceptację najmłodszych, ale i starszych mieszkańców sołectwa.
MaG

2 komentarze

  1. Świetny pomysł z siłownią ?. Mam nadzieję że wypalił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl