Strona główna / Okolice / Sołectwo Parzynów / DROGIE OGRZEWANIE TO BRAK KLIENTÓW?

DROGIE OGRZEWANIE TO BRAK KLIENTÓW?

Czy koszty ogrzewania odstraszają potencjalnych najemców sali wiejskiej w Parzynowie? Tego zdania jest radna Jolanta Mamczak, która temat ten poruszyła na minionej sesji Rady Gminy Kobyla Góra.

Podczas wtorkowej sesji, 25 kwietnia dokonano kolejnych zmian w budżecie na ten rok i, jak słusznie zauważyła przewodnicząca Komisji Budżetu Jolanta Mamczak, mimo wcześniejszych rozmów, w projekcie uchwały nie została ujęta przebudowa ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Parzynowie. – Tam jest ogrzewanie na prąd. Każdy wynajmujący salę w okresie jesienno – zimowym płaci za samo ogrzewanie kwotę około 200-300 zł, dlatego nie ma chętnych na wynajem sali. Była mowa o założeniu ogrzewania na węgiel, czyli normalny piec z nadmuchami i prosiłabym, żeby przy następnej zmianie budżetowej uwzględnić i jednak zrobić to, bo mamy teraz maj, przyjdzie niedługo wrzesień, październik i znów będzie tak samo jak do tej pory – argumentowała radna.
Głos w sprawie zabrał wójt Wiesław Berski, który nie przeczył, że wymiana ogrzewania jest konieczna, ale zauważył też, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ma zostać tam zamontowany piec, który obecnie znajduje się w budynku w Kuźnicy Myślniewskiej. – W sali wiejskiej w Parzynowie jest ogrzewanie na prąd, które jest bardzo drogie i jest problem nagrzać całą salę. W Kuźnicy w budynku komunalnym jest piec, którego parametry wystarczą, żeby ogrzać taką salę. (…) Żeby zamontować tam dodatkowe ogrzewanie w formie tego właśnie pieca i nagrzewnic musimy jeszcze poprosić o zgodę Urząd Marszałkowski, bo tam jeszcze jest ochrona unijna – tłumaczył wójt.
W budynku komunalnym w Kuźnicy Myślniewskiej, który podzielony jest na mieszkania, zostaną założone mniejsze piece, dzięki czemu każdy lokal będzie miał możliwość oddzielnego ogrzewania, jak to jest w większości budynków komunalnych. W budynku mieszkają obecnie cztery rodziny, dodatkowo znajduje się tam jedno mieszkanie socjalne. Szósty piec zostanie zamontowany w tamtejszej świetlicy wiejskiej.
Czy drogie ogrzewanie było faktycznie przyczyną małego zainteresowania salą? Przekonamy się zapewne wkrótce.
MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl