Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Selektywne wybieranie w Mąkoszycach

Selektywne wybieranie w Mąkoszycach

Ochotnicy z Mąkoszyc chcą, by w ich jednostce zamontowano system selektywnego wybierania. Pismo w tej sprawie zostało odczytane podczas ostatnich obrad Rady Gminy w Kobylej Górze.

Pismo wystosowali członkowie i zarząd OSP Mąkoszyce, którzy ponownie zwrócili się do władz Kobylej Góry z prośbą o założenie w tamtejszej jednostce selektywnego wybierania. O co chodzi? – Prośbę tę motywujemy tym, że nie zawsze PSP Ostrzeszów może się z nami połączyć telefonicznie (brak zasięgu). W naszej wsi w roku 2014 były 32 zagrożenia. W roku 2015 20 zagrożeń miejscowych, a w roku 2016, tylko w drugiej połowie, bo w pierwszej połowie był remont remizy. W obecnym roku mamy już 5 zagrożeń, w tym 3 pożary. Mamy wyszkolonych ratowników medycznych, a także 10 ratowników wyszkolonych do różnych innych działań. Alarmowanie selektywne znacznie przyczyni się do skrócenia czasu wyjazdu, a w niektórych wypadkach do uratowania czyjegoś życia. W ubiegłym roku z własnych środków zakupiliśmy butlę do tlenoterapii z całym osprzętem. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby – zwracają się druhowie z Mąkoszyc.

W rozmowie z wójtem Wiesławem Berskim dowiedzieliśmy się, że środki na to zadanie są ujęte już w budżecie i ochotnicy z Mąkoszyc mogą liczyć na realizację ich prośby. Część środków była już zabezpieczona wcześniej. Przy ostatnich zmianach w budżecie ujęto brakującą kwotę. – Inwestycja będzie kosztowała około 8 tys. zł i taka suma jest zabezpieczona – informuje włodarz gminy.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl