Strona główna / Sport / Kickboxing / 20 maja w Kępnie odbyła się kolejna Gala Sportów Walki „Lebal KBC Night 3”

20 maja w Kępnie odbyła się kolejna Gala Sportów Walki „Lebal KBC Night 3”

     W ringu odbyło się 8 emocjonujących walk. 6 w kickboxingu oraz 2 w formule mma, które śledziło prawie tysiąc osób na widowni oraz w transmisji internetowej.

Walką wieczoru było starcie o pas Zawodowego Mistrza Polski w kategorii – 91kg, w której Rafał Gąszczak po 5 rundowym pojedynku pokonał Szymona Dwornikowskiego. Gąszczak był świetnie dysponowany tego wieczoru i kontrolował pojedynek, a Dwornikowski zostawił sporo serca w tej walce. Warto dodać, że 4 dni przed walką wskoczył w zastępstwo kontuzjowanego zawodnika i przewalczył 5 rund za co duży szacunek.

W jedynej walce kobiet Olga Michalska pokonała jendogłośnie na punkty Mistrzynię Świata i Europy Żanetę Cieślę po zaciętym pojedynku. Doświadczona Cieśla próbowała kontrolować pojedynek lecz zaciętość i już duże umiejętności Olgi Michalskiej tym razem były górą. 20 letnia Olga Michalska podołała bardzo ciężkiemu zadaniu i kariera sportowa stoi przed nią otworem.

Michał Grzesiak efektownym high-kickiem znokautował Radosława Kawczaka. Walka trwała bardzo krótko. Kawczak 19 letni zawodnik wywodzi się z boksu i rozpoczął pojedynek z nisko opuszczoną gardą co szybko zauważył Michał Grzesiak i wykorzystał idealnie moment, a przeciwnik runął na matę ringu znokautowany. Dla Michała czas na lepszych przeciwników, posiada ogromny talent lecz teraz zwycięstwa nad takimi przeciwnikami nic mu nie dają, a tylko starcia z klasowymi rywalami mogą zweryfikować jego pozycję w K-1.

W pozostałych walkach Tomasz Przybylski pokonał przed czasem w 2 rundzie Mateusza Swiętego. 3 liczenie przeciwnika po ciosie na wątrobę zakończyło pojedynek i Przybylski dopisuje kolejne zwycięstwo do swojego rekordu.

Obyły się również 2 walki na zasadach MMA. Starcia pro-am przyniosły również dużo emocji.

W kat – 81kg Paweł Nahrebny pokonał Kamila Kraskę przed czasem w 1 rundzie. Pojedynek rozpoczął się dobrze dla Kamila Kraski, który obalił swojego rywala, lecz po chwili to Nahrebny przejął kontrolę nad pojedynkiem i w parterze doprowadził do duszenia swojego rywala i sędzia przerwał pojedynek. Kamil był w ogromnych tarapatach i trudno byłoby mu wyjść z tej opresji lecz nie odklepał i sędzia pośpieszył się z decyzją o przerwaniu walki.

W drugim pojedynki MMA Patryk Kulesza po 3 rundach pokonał jednogłośnie na punkty Cezarego Kaskę.

We wstępnej karcie walk zwycięstwa odnieśli w walkach amatorskich reprezentant gospodarzy Krystian Solecki oraz Jakub Sikorski z Wieruszowa.

Wyniki Lebal KBC Night

Walka o Pas Zawodowego Mistrza Polski full-contact. -91 Kg
Rafał Gąszczak (ASW Knockout Zielona Góra) pok Szymona Dwornikowskiego (KBC Poprawa.) po 5 rundach jednoglosnie na punkty
Karta Główna:
-91 kg. K-1 Michal Grzesiak (Respect Team Ostrów Wlkp.) pok. Radosława Kawczaka ( Niezrzeszony Elbląg) przez KO w 1 rundzie. 
-52 kg. F-C Olga Michalska (KBC Poprawa.) pok. Żanetę Cieślę (Legion Głogów) po 3 rundach jednogłośnie na punkty.
-81 kg MMA pro-am Paweł Nahrebny (MMA Solo Team Namysłów) pok. Kamila Kraskę (RIO Grappling Ostrów Wlkp.) w 1 rundzie.
-71 kg. F-C  Tomasz Przybylski (KBC Poprawa.) pok Mateusza Swiętego (Prosna Kalisz) przez TKO w 2 rundzie.
-63kg. MMA pro-am Patryk Kulesza (MMA Solo Team Namysłów) pok. Cezarego Kaskę (Berserkers Team Łódź) po 3 rundach jednogłośnie na punkty.

Karta Wstępna:
-75kg k-1 am Krystian Solecki (Holistic Kępno) pok. Bartosza Cieślaka (UKS Gladius Trzebnica) po 3 rundach jednogłośnie na punkty.
-71kg k-1 am Jakub Sikorski (Husaria Wieruszów)  pok Kacpra Gulbińskiego (MMA Solo Team Namysłów) przez TKO w 2 rundzie.​​​​​​

Zdjęcia autorstwa Sławimira Brdęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl